Infostart.hu
eur:
382.48
usd:
325.95
bux:
124592.26
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Csökkenéssel zárt a tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 146,40 pontos, 0,81 százalékos csökkenéssel, 18 005,67 ponton zárt kedden.

A részvénypiac forgalma 7,9 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest.

A Mol árfolyama 180 forinttal, 1,07 százalékkal 16 650 forintra csökkent, 1,1 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 59 forinttal, 1,32 százalékkal 4422 forintra esett, forgalmuk 5,7 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,50 százalékkal 400 forintra erősödött, forgalma 288,9 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 15 forinttal, 0,04 százalékkal 33 330 forintra gyengült, a részvények forgalma 789,9 millió forintot ért el.

A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 30,4 millió forintos forgalom mellett 245 forinttal, 1,30 százalékkal 18 650 forintra csökkent.

A BUMIX 988,97 ponton zárt kedden, ez 10,43 pontos, 1,04 százalékos csökkenés a hétfői záráshoz viszonyítva.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Szakértő: a Béketanács a viták globális rendezési fórumává válhat

Szakértő: a Béketanács a viták globális rendezési fórumává válhat

A davosi Világgazdasági Fórumon hivatalosan is megalakult a Donald Trump amerikai elnök kezdeményezésére létrehozott Béketanács. A szervezet hatásköre messze túlmutathat a gázai háború utáni rendezésen, és a jövőben a globális konfliktusok kezelésének új nemzetközi fórumává válhat – mondta Nagy Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány biztonságpolitikai szakértője az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
A tagállamok egymást fojtják meg a rezsicsökkentésekkel – Brüsszel veheti a kezébe az egészet

A tagállamok egymást fojtják meg a rezsicsökkentésekkel – Brüsszel veheti a kezébe az egészet

Az európai ipar energiaár-problémája mára egyértelműen túlnőtt a 2022-es energiaválság átmeneti sokkján. Bár a nagykereskedelmi villamosenergia- és gázárak azóta stabilizálódtak, az ipari fogyasztók által fizetett árak tartósan magas szinten maradtak, ezért több kormány kedvezményes tarifákat vezetne be az ipar számára, hogy ezzel segítsék az európai versenyképességet. Ugyan ez könnyen indokolható lépésnek tűnik, tagállamonként nagyon eltérő, hogy mekkora támogatásokat engedhetnek meg maguknak, ezért könnyen belső összeférhetetlenségekhez vezethet, ha nem épül ki egy rendszer az uniós országok rezsicsökkentési dömpingjére.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×