Infostart.hu
eur:
354.92
usd:
305.26
bux:
135997.44
2026. június 3. szerda Klotild
Nyitókép: Unsplash

Kanyarban előzés, kis híján frontális karambol - hajmeresztő videón az eseménysorozat

A fedélzeti kamera által rögzített felvétel láttán megfagy az ember ereiben a vér, pláne annak tudatában, hogy az autóban egy kisgyermek is utazott.

Csak a lélekjelenléten múlt, hogy nem történt baleset egy pécsi körforgalom után - írja a BpiAutósok egy olvasójuk által beküldött, fedélzeti kamera által rögzített felvétel kapcsán.

A videó Pécsen, a Keszüi út és a Megyeri út kereszteződésének környékén készült, nem sokkal azután, hogy egy autós elhagyta a Nagy Imre úti körforgalmat. A beküldő szerint az előtte haladó Mercedes egy szabálytalan, nagy sebességű előzésbe kezdett, és az előzés végén szembetalálta magát a szabályosan közlekedő kamerás autóval.

"Elkezdtem kihúzni szélre, de láttam a mozgásán szerencsére, hogy jobbról fog elkerülni - így visszahúztam a kormányt, és végül sikerült elkerülnünk a bajt" - írta a felvétel beküldője, aki akkor kétéves kislányával és feleségével utazott.

A közösségi portál hivatalos YouTube-csatornáján tette közzé a videót:

Címlapról ajánljuk
Kaiser Ferenc: a modern hadseregek hibrid megoldásokban gondolkoznak, nem tudnak mindent a drónok

Kaiser Ferenc: a modern hadseregek hibrid megoldásokban gondolkoznak, nem tudnak mindent a drónok

A jövő háborúit sem csak gépekkel vívják majd, mindig szükség lesz emberi erőre a harctéren – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a biztonság- és védelempolitikai szakértő. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense szerint ugyanakkor az utóbbi időben a legígéretesebb fejlesztések a counter drónokat, vagyis a védelmi, drónelhárító rendszereket érintették.
inforadio
ARÉNA
2026.06.03. szerda, 18:00
Rab Árpád
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Információs Társadalom Kutatóintézet tudományos főmunkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×