Infostart.hu
eur:
384.26
usd:
333.13
bux:
123996.41
2026. április 3. péntek Buda, Richárd
Nyitókép: Unsplash.com

Hamarosan már el se kell olvasnunk a hosszú e-maileket, ha nem akarjuk

A Google a Geminit küldi segítségül felhasználóinak a hosszú e-mailek értelmezéséhez. Az új funkcióval elég lesz csak koppintani egyet, és az MI kiemel minden fontosat.

A Google több alkalmazásában is egyre nagyobb szerepet szán a mesterségesintelligencia-asszisztensének, a Gemininek. Így van ez a Gmail-lel is, amelybe a vállalat tájékoztatása szerint egy hiánypótló funkciót épített be - írja a TechCrunch híradása nyomán a 24.hu.

A vállalat május végi bejelentése szerint

mostantól nem kell elolvasnunk a hosszú e-maileket, helyette elég, ha lekoppintjuk a levelezés tetején helyet kapó összefoglaló kártyát.

A Gemini mesterséges intelligencia így felsorolásszerűen kiemeli a hosszabb e-mailek főbb pontjait, az újabb válasz e-mailek után pedig folyamatosan frissíti majd az elérhető összefoglalót.

Érdekes lesz viszont figyelni, hogyan teljesít majd a funkció, ugyanis van már néhány negatív példa arra, hogy az MI-alapú összefoglalók nem mindig pontosak. Például amikor az Apple bevezette a mesterséges intelligencia általi összefoglalókat az alkalmazások push értesítéseihez, sokszor konkrétan hamis és megtévesztő címeket írt, így végül meg is kellett szüntetni a funkciót. A Google kereső AI Overview funkciója eleinte szintén vétett hibákat.

A már iOS-re és Androidra is elérhető, gmailes összefoglaló funkció kezdetben csak angol nyelvű e-mailekhez lesz elérhető, hamarosan azonban, mint a legtöbb funkció, magyar nyelven is megjelenhet.

Fontos tudni, hogy ugyan sok országban automatikusan be lesz kapcsolva az új funkció, az Európai Unióban a vonatkozó jogszabályok miatt a felhasználóknak manuálisan kell majd aktiválnia.

Az is lényeges információ, hogy nem kapja meg mindenki egyből az összefoglalás lehetőségét, az ingyenes felhasználók számára ugyanis egyelőre várniuk kell rá.

Az összefoglaló az alábbi Google Workspace csomagok előfizetőinél jelenik meg egyből:

  • Business Starter, Standard and Plus,
  • Enterprise Starter, Standard and Plus,
  • Google One AI Premium,
  • Gemini Education vagy Gemini Education Premium.
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.04.07. kedd, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
Vegyes zárás a tengerentúlon

Vegyes zárás a tengerentúlon

Folytatódik a tőzsdei hullámvasút, a befektetők most Donald Trump megszólalását emésztik az iráni konfliktus kapcsán. Szerda esti beszédében az elnök egyrészt arról beszélt, hogy az USA egyre közelebb került a háború lezáráshoz, másrészt viszont azt is elmondta, hogy "extrém keményen" fognak lecsapni Iránra a következő 2-3 hétben. A beszéd nem adott világos menetrendet a deeszkalációra vagy a tűzszünetre, viszont további kemény fellépést vetített előre Iránnal szemben. Ez csalódást okozott azoknak a befektetőknek, akik a háború gyors lezárásában reménykedtek. A beszédet követően látványos hangulatromlást lehetett megfigyelni a piacokon, az ázsiai tőzsdék rögtön lefordultak, miközben az olajár kilőtt. A gyenge nemzetközi hangulat nap közben is kitart, világszerte esnek a tőzsdék, beleértve a magyar piacot is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×