Infostart.hu
eur:
361.15
usd:
308.27
bux:
135935.1
2026. május 6. szerda Frida, Ivett
Zúzmarával borított fák a 1102-es mellékút Páty-Zsámbék közötti útszakaszán 2025. január 21-én. A Magyar Közút közleménye szerint a meteorológiai előrejelzések alapján egyre többfelé kell számítani ónos esőre.
Nyitókép: MTI/Kocsis Zoltán

Többórás ónos eső és havazás fenyeget – térkép

Ónos eső veszélye miatt csütörtökre másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki Nógrád és Heves vármegyék területére a HungaroMet Nonprofit Zrt.

Veszélyjelzésükben azt írták, szerda estétől, éjféltől elsősorban a középső országrészben, kisebb valószínűséggel a Dunántúlon alakulhat ki vegyes csapadék. Éjféltől a csapadék a Duna-Tisza közén ónos eső formájában hullhat, az Északi-középhegység térségében havazás is valószínű, majd hajnaltól a havazás délnyugat felől lassan fagyott esőbe, ónos esőbe válthat a nap folyamán. Napközben dél felől az ónos eső egyre inkább esőbe válthat, az Északi-középhegység és az Észak-Alföld egyes részein tartósan ködös, párás maradhat az idő.

A meteorológiai szolgálat ezért csütörtökre Nógrád és Heves vármegye területére másodfokú (narancs) figyelmeztetést adott ki, itt többórás ónos eső várható, amelynek mennyisége meghaladhatja az 1 millimétert. Borsod-Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg, Hajdú-Bihar, Jász-Nagykun-Szolnok, Pest és Bács-Kiskun vármegyékre pedig elsőfokú figyelmeztetést adtak ki gyenge ónos eső veszélye miatt csütörtökre.

Címlapról ajánljuk
Húsz év után BL-döntős az Arsenal

Húsz év után BL-döntős az Arsenal

Bukayo Saka góljával az Arsenal 1–0-ra legyőzte az Atlético Madridot, s ezzel, – mivel az első mérkőzés 1–1-re végződött –, 2006 óta először, bejutott a Bajnokok Ligája döntőjébe, amelyet a budapesti Puskás Arénában rendeznek május 20-án.

Fodor Gábor: Orbán Viktorral vagy nélküle folytatja a Fidesz?

Fodor Gábor szerint azzal a paradox helyzettel kell szembenéznie a Fidesznek, hogy egyrészt Orbán Viktor a párt összetartó ereje, másfelől ő a vereség első számú felelőse – erről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője.
inforadio
ARÉNA
2026.05.06. szerda, 18:00
Pósfai Mihály
Széchenyi-díjas geológus, az MTA új elnöke
Emelkedéssel zártak az amerikai tőzsdék

Emelkedéssel zártak az amerikai tőzsdék

Nem indult jól a hét a világ tőkepiacain, a vezető amerikai és európai részvényindexek is estek hétfőn, miután a Hormuzi-szorosnál újra nő a feszültség az Egyesült Államok és Irán között. Kedden az ázsiai tőzsdék is jellemzően estek, miközben több fontos részvénypiac, így a japán, a kínai és a dél-koreai is zárva volt. Az európai részvénypiacok kedden mérsékelt emelkedéssel nyitottak, aztán nap közben egyre jobb lett a hangulat, és a nyitás után az amerikai piacok is felfelé vették az irányt. A befektetők az iráni eseményeken túl a vállalati gyorsjelentésekre is figyelnek. Hasonló témákról is szó lesz következő befektetési konferenciánkon, május 12-én jön a Portfolio Investment Day 2026. Ne hagyja ki az év egyik legizgalmasabb befektetési eseményét! Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×