Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 28. vasárnap Irén, Levente
Autók a felhőszakadás után vízzel elöntött úton a nyíregyházi Szegfű utcában 2019. június 7-én.
Nyitókép: MTI/Balázs Attila

Fokozódik a hőség, aztán ránk zuhan a hidegörvény

Kedden egy közeledő magassági hidegörvény előtt még igen meleg, száraz levegő érkezik fölénk, a napi maximumrekord is megdőlhet. Szerdán nyugat felől elér minket a légörvény, hatására ismét záporokkal, zivatarokkal tarkított nyári idő köszönt be.

Kedden derült vagy gyengén felhős, napos idő várható csapadék nélkül.

Reggelig mérsékelt marad a légmozgás, erős vagy viharos széllökés csak zivatar környékén lehet.

Napközben sokfelé megélénkül, az Észak-Dunántúlon több helyen megerősödik a déli, délkeleti szél. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 13 és 20 fok között alakul.

A legmagasabb nappali hőmérséklet kedden 32 és 39 fok között várható.

Címlapról ajánljuk
A Balaton vagy az Adria olcsóbb? – Jöjjenek a részletes számok!

A Balaton vagy az Adria olcsóbb? – Jöjjenek a részletes számok!

Az ⁠Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány friss elemzése szerint – azonos fogyasztási szokások mellett – idén nyáron is a Balaton a kedvezőbb árú választás az Adriához képest egy magyar család számára. Bár a forint euróval szembeni erősödése mérsékelte a horvátországi utazás költségeit. Erdélyi Dóra, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány makroökonómiai elemzője segít az eligazodásban.

Ezer ember biztosan meghalt a kánikua miatt

Franciaországban az elmúlt három napban ezerrel több halálesetet regisztráltak, mint az előző hónapokban - jelentette be vasárnap az Országos Közegészségügyi Szolgálat a rendkívül intenzív hőhullám végén, kiemelve, hogy az áldozatok száma várhatóan emelkedni fog.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×