Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia
Nyitókép: Pixabay

Már látszik, mikor jön a következő téli kellemetlenség

Szombaton jobbára felhőtlen idő várható, csupán a Nyugat-Dunántúlon lehetnek időszakosan felhősebb tájak.

Csapadék nem várható. Az északnyugati szél kezdetben erős lesz, majd egyre több helyen északkeletire fordul a szél, amely estére többnyire mérséklődik. Szombaton mérsékelt marad a légmozgás. Az ország középső és keleti részében lesz a legtöbb napsütés. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet többnyire -10 és +1 fok között alakul, de a szélvédett északi völgyekben ennél is hidegebb lehet a hajnal.

A legmagasabb nappali hőmérséklet szombaton 2 és 7 fok között várható, nyugaton a magasabb, keleten az alacsonyabb értékekkel.

Még szombat éjjel is télies hideg lesz, szinte mindenhol mínuszokat mérhetünk majd.

Vasárnap kissé beindul a dél-nyugati szél, emiatt kicsit melegebb idő várható, azután nagyot ugrik felfelé a hőmérő higanyszála.

A jövő hét már erős széllel kezdődik, viharos széllökések várhatók elsősorban a Dunántúlon, a légmozgással azonban meleg levegő ömlik majd a Kárpát-medencébe. Hétfőre érkezik eső is.

Kedden is lesz még szél, de ekkor lehűlés kezdődik, fokozatosan visszaesik a hőmérséklet.

Címlapról ajánljuk
Könyörgőre fogja az operatív törzs: nincs vége a télnek, visszatér a -20 fok

Könyörgőre fogja az operatív törzs: nincs vége a télnek, visszatér a -20 fok

A meteorológiai előrejelzések alapján szombaton a Nyugat-Dunántúlon minimális ónos esőre, míg az országban többfelé ködre kell számítani, vasárnap estétől pedig újra extrém hideg, akár -15, -20 Celsius-fok is várható, elsősorban az északkeleti országrészben – közölte az operatív törzs szombaton.

Donald Trump: nemzetbiztonsági érdek Grönland megszerzése

Az elnök Washingtonból távozva a repülőtéren újságírók előtt kifejtette, hogy a kiterjedt amerikai katonai beruházások révén megcélzott amerikai rakétavédelmi pajzs, az „Aranykupola" (Golden Dome) kiépítése szempontjából is fontos szerepet kapna Grönland. Ugyanakkor megjegyezte, hogy a kérdésről tárgyalások vannak a NATO-val is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×