Infostart.hu
eur:
380.6
usd:
320.42
bux:
129856.43
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Szabadnapok nemdohányzásért - tetszene?

Szabadnapok nemdohányzásért - tetszene?

Évente hat plusz szabadnapot kapnak egy japán marketingvállalkozás nemdohányzó munkatársai.

Mivel a cég irodája a 29. emeleten található, a dohányzóknak legalább 10 percre van szükségük ahhoz, hogy elszívjanak egy szál cigarettát. Az egyik dolgozó panaszkodott a kollégák munkájának kiesése miatt, ezért vezették be az új intézkedéseket.

"Úgy döntöttünk, a nemdohányzókat jutalmazzuk ahelyett, hogy a dohányzókat büntetnénk" - mondta a Macusima Hirotaka, a Piala nevű vállalkozás szóvivője.

Az új intézkedés bevezetése óta négy dolgozó hagyott fel a dohányzással. Ha ez egész évben így marad, hat plusz fizetett szabadnapot kapnak. A Piala cégnél összesen 120-an dolgoznak.

A nemdohányzók védelmét tekintve Japán más ipari országok mögött kullog. Az egészségügyi minisztérium adatai szerint a japán férfiak 28 százaléka, a nők 9 százaléka dohányzik.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×