Infostart.hu
eur:
379.96
usd:
319.83
bux:
130559.19
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia

Egy autópálya, ahol kaszálni fog a rendőrség

Sikeresnek bizonyult a sebességhatárok betartásának ellenőrzésére kihelyezett első kamera Nyugat-Ausztráliában: öt nap alatt húszezer gyorshajtó képét rögzítették.

Mindannyian átlépték a pearthi Mitchell autópálya száz kilométer per órás sebességhatárát - közölte a rendőrség. "Abszolút idióták" - idézte Rob Johnson rendőrminisztert a PerthNow internetes portál.

Ezúttal azonban szinte mindannyian megúszták. A kamerát ugyanis egyelőre csak tesztelték, csak a következő héten kell fizetni a kihágásokért. Az állam ezzel az első öt napban 1,7 millió ausztrál dollárról (400 millió forintról) "mondott le".

Két vezető száguldozása így is következményekkel járt: őket 199 illetve 176 kilométer per órával kapták el, ezért elvették autójukat, és gondatlan vezetés miatt kell felelniük a bíróság előtt.

Címlapról ajánljuk
Marad az árrésstop
Kormányinfó

Marad az árrésstop

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter bejelentéseket tett a kátyúhelyzetről, a rezsistopról, az árréskorlátról, a nemzeti petícióról és az ukrán fenyegetésről is, majd Vitályos Eszter kormányszóvivővel együtt újságírói kérdésekre is válaszoltak. A gödi Samsung-gyár ügyében Gulyás Gergely kérdésre válaszolva azt mondta, egy hatósági ügyből akar a sajtó politikai ügyet kreálni.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Ugrik az OTP és a Magyar Telekom

Ugrik az OTP és a Magyar Telekom

Jók az előjelek a mai európai piacnyitásra, a japán Nikkei és a dél-koreai Kospi index is új történelmi csúcsra emelkedett, a nyitás után pluszba lendültek az európai piacok. A befektetők elsősorban a vállalati gyorsjelentésekre és a délután megjelenő amerikai makroadatra figyelnek, a heti friss munkanélküli segélykérelmek számáról kapunk mag friss statisztikát. A magyar tőzsdén az OTP és a Magyar Telekom papírjaiban vannak nagyobb izgalmak. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×