Infostart.hu
eur:
351.72
usd:
306.65
bux:
137625.54
2026. június 21. vasárnap Alajos, Leila

Ne legyen reklám a Bella Ciaóból!

Történelmi hagyományaik megsértésének tekintik neves olasz értelmiségiek a Coca Cola cégnek azt a reklámfilmjét, amelyet egyik üdítőitaluk mexikói forgalmazásához készítettek a híres olasz partizándal, a Bella Ciao felhasználásával.

A tiltakozást az Alterita, a külföldön dolgozó olasz nyelv- és kultúratanárok mexikói közössége indította el, miután látták a pamplonai bikafuttatásra emlékeztető reklámfilmet, amelynek a végén a bikák (valójában maszkos emberek) elől futók a világcég egyik termékével hűsítik magukat. Ezt kísérik a Bella Ciao ska stílusban átdolgozott változatával.

A felhívást, amelyben a filmzene megváltoztatását követelik, olyan hírességek írták alá, mint Dario Fo Nobel-díjas olasz író, felesége, Franca Rame színésznő, Valerio Evangelisti és Ascanio Celestini olasz publicisták, de Rosario Ibarra szenátor asszony, híres mexikói emberi jogi aktivista is. A petícióhoz sokan csatlakoztak elektronikus levélben Brazíliából, Izraelből, az Egyesült Államokból és Franciaországból is.

Az aláírók elfogadhatatlannak tartják, hogy a Bella Ciaót egy olyan nagyvállalattal asszociálják, amelynek kereskedelmi és munkagyakorlatával szemben számos feljelentés érkezik világszerte emberi jogsértések tárgyában, és amely "veszélyes fogyasztási modellt és abszolút hamis, emlékezet nélküli életvíziót kínál".

"A mi emlékezetünk más: az emberi méltóságé, a békéé, a szabadságé, a reménységé, amelyet a Bella Ciao dala kifejez. És ezekre a hangokra tovább haladunk egy igazságosabb és szabadabb társadalom felépítése felé" - idézett a La Repubblica című olasz napilap a Matteo Dean olasz nyelvtanár által fogalmazott felhívásból.

Címlapról ajánljuk
Elemző: a spanyol példa is azt jelzi, nem mindenhol lehet profitálni a bevándorlásból

Elemző: a spanyol példa is azt jelzi, nem mindenhol lehet profitálni a bevándorlásból

2022 és 2024 között csaknem 15 millió külföldi állampolgár lépett be a dél-európai ország területére, de közülük csak 7 millióan telepedtek le ott. A Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban elmondta: a spanyol bevándorlási mintázat egyik sajátossága, hogy a bevándorlók átlagéletkora számottevően magasabb, mint Európa más országaiban, ennek pedig érződik a hatása a munkaerőpiacon is. Dócza Edith Krisztina arról is beszélt, mi vár Magyarországra a migrációs paktum életbelépésével.

Horváth Péter: enyhül a létszámhiány, a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak

A Nemzeti Pedagógus Kar napokban újraválasztott elnöke szerint a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak, és ez érződik a létszámhiány enyhülésében is. Horváth Péter erről az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt, és kifejtette azt is, hogy az alapbérek 20 százalékát differenciált bérekre fordítanák.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×