Infostart.hu
eur:
363.28
usd:
314.9
bux:
150022.25
2026. augusztus 14. péntek Marcell

Eltűnik a Guinness az angol kocsmákból?

Először jöttek a vízvezeték szerelők, aztán a dadusok - most pedig a lengyel sörök árasztják el Nagy-Britanniát. A kocsmákban hamarosan ugyan olyan jól ismert név lesz a Tyskie, a Lech és a Zywiec, mint a Guinness, a Thwaites vagy a Carling.

Tavaly 333 százalékkal több lengyel sört adott el Angliában és Írországban, mint egy évvel korábban - hozta nyilvánosságra a SAB Miller, az iparág egyik óriása. A cég két lengyel sörfajtából - a Tyskiéből és a Lech-ből - ma már évente százezer hektoliternél többet forgalmaz a brit szupermarketekben és pubokban.

Bár kiejteni nem tudják a nevét, a kalandvágyóbb britek is szívesen kipróbálják a lengyel söröket. A fő fogyasztók azonban a bevándorlók, akik ragaszkodnak a megszokott ízekhez.

Minden boltban és kocsmában kapható


A lengyel söröket minden szupermarketben, és az összes nagy söröző-lánc ivóiban árulják - egyelőre még csak üveges változatban, de már tárgyalnak arról, hogy csapolt lengyel sört is forgalmazhassanak.

Bár a lengyel söröket még csak pár éve árulják Nagy-Britanniában, már többet adnak el belőlük, mint sok ismertebb márkából. A Tyskie például jobban fogy, mint a Budvar, a Budweiser vagy a Holstein.

Jó és erős

A lengyel sörök azonban még így sem adják a nagy-britanniai sörfogyasztás egy százalékát.

A szakértőket egyébként nem lepte meg a lengyel sörök sikere. "Nagyon jók ezek a sörök, különösen a Zywiec, amelyik hihetetlenül erős" - fogalmazott Roger Protz, egy ismert sörkalauz szerzője.

Címlapról ajánljuk
Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Minden európai folyón gondot okoz az alacsony vízállás, az áruszállítás szempontjából fontos Rajna és Duna legnagyobb részén gyakorlatilag ellehetetlenült a teherhajózás – mondta el az InfoRádióban a Magyar Belvízi Fuvarozók Szövetségének elnöke. Bencsik Attila hangsúlyozta: csak azokon a folyószakaszokon tudnak közlekedni a hajók, ahol vízlépcsőt építettek.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Az éjszaka folyamán Oroszország támadást hajtott végre az izmajili kikötő területén Odessza megyében, károkat és tüzet okozva - közölték az ukrán hatóságok a Reuters szerint. A román határ közelében fekvő Izmajilben található Ukrajna legnagyobb Duna menti kikötője, amely gabonát és egyéb árukat kezel. Kijevnek és a nemzetközi partnereinek van egy közös terve arra, hogy Moszkvát a háború befejezésére kényszerítsék - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán államfő tegnap. Zelenszkij szerint a terv a Vlagyimir Putyin orosz elnökre nehezedő nyomáson alapszik - írja a Kyiv Independent. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×