Infostart.hu
eur:
355.15
usd:
306.05
bux:
135584.75
2026. június 3. szerda Klotild
Védettségi igazolvány
Nyitókép: Forrás: azonnali.hu

Letartóztatták a 88 hamis védettségi igazolást kiállító orvosi asszisztenst és bűntársát

Volt, hogy ötvenezer forintot is elkértek egy kamu igazolásért.

Elrendelte a letartóztatását a 88 rendbeli kötelességszegéssel, bűnszövetségben, üzletszerűen elkövetett vesztegetés elfogadásával és védettségi igazolással visszaéléssel gyanúsított két egészségügyi dolgozónak az Egri Járásbíróság – közölte az Egri Törvényszék.

A végzés nem végleges, miután a gyanúsítottak és védőik fellebbeztek ellene.

Mint azt az Infostart is megírta, a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság szerdán közölte, hogy elfogtak egy oltási igazolásokkal üzletelő 41 éves orvosi asszisztenst és 47 éves segítőjét. A rendőrök kedd hajnalban Gyöngyösön és környékén több helyszínen tartottak kutatást, és védettségi igazolványokat, készpénzt, valamint elektronikai eszközöket foglaltak le. A nyomozás eddigi adatai alapján a két nő valótlan adatokat rögzített abban a központi rendszerben, amelyen keresztül a megrendelők később jogosulatlanul jutottak hozzá védettségi igazolványhoz. A gyanúsítottak az igazolás kiállításáért, közvetítőkön keresztül akár 50 ezer forintot is kaptak, amit egymás között szétosztottak. A gyöngyöshalászi és a gyöngyösi nő mellett még tizenhat ember ellen indult büntetőeljárás.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.03. szerda, 18:00
Rab Árpád
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Információs Társadalom Kutatóintézet tudományos főmunkatársa
Tisza-kormány: Magyar Péter felszólította Orbán Viktort, a francia elnökkel tárgyal a kormányfő

Tisza-kormány: Magyar Péter felszólította Orbán Viktort, a francia elnökkel tárgyal a kormányfő

Magyar Péter miniszterelnök kedden Berlinben tárgyalt Friedrich Merz német kancellárral, majd Párizsba utazott tovább, szerdán Emmanuel Macron francia elnökkel találkozik – európai körútjával a kormányváltás utáni Magyarország nyugati szövetségi kapcsolatait kívánja helyreállítani. Budapesten Michael McGrath uniós biztos a pénteken egyeztetett jogállamisági témákról, a kormány pedig jelezte, hogy a felszabaduló uniós pénzeket többek között lakhatásra, vasúti és HÉV-fejlesztésre, valamint kkv-támogatásokra fordítanák. Emellett számos intézményi átalakítás indult el: a Külügyminisztériumban átvilágítás zajlik, a katasztrófavédelem és a büntetés-végrehajtás vezetőit leváltották, a közmédia kétlépcsős átalakítását tervezik, és az egészségügyi gyógyszertámogatási rendszert is átszervezik. A kormány napirendjén a kata újraszabályozása, az önkormányzati finanszírozás felülvizsgálata és a fedezet nélküli költségvetési tételek rendezése is szerepelt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×