Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.42
bux:
0
2025. december 26. péntek István

Hivatali vesztegetés miatt eljárás egy bv-tiszthelyettes ellen

Ötvenezer forintért vállalta a Közép-dunántúli Országos Büntetés-végrehajtási Intézet egyik őre, hogy tiltott tárgyat csempész be az intézet területére, emiatt hivatali vesztegetéssel gyanúsítja a Központi Nyomozó Főügyészség.

A főügyészség szerdai, az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a Nemzeti Védelmi Szolgálat megbízhatósági vizsgálatot folytatott, és ennek keretében vasárnap felvették a kapcsolatot a főtörzsőrmesterrel. A megbeszélt találkozón a magát fel nem fedő tárgyalótiszt arra kérte a bv-alkalmazottat, hogy ötvenezer forintért juttasson be egy tiltott tárgyat egy fogvatartottnak. A főtörzsőrmester elfogadta az ajánlatot, át is vette a becsempészendő tárgyat és a pénzt.

A Nemzeti Védelmi Szolgálat munkatársai elfogták a tiszthelyettest, akit a főügyészség hivatali vesztegetés elfogadása bűntettének megalapozott gyanúja miatt hallgatott ki. A gyanúsított beismerte a bűncselekmény elkövetését.

Az ügyészség szerdán állítja bíróság elé a gyanúsítottat, ügyében a Fővárosi Törvényszék katonai tanácsa fog dönteni - közölték.

Címlapról ajánljuk
Amiért keletre megy a magyarországi külföldi tőke

Amiért keletre megy a magyarországi külföldi tőke

46 százalékkal nőtt a közvetlentőke-befektetések állománya 2023-ról 2024-re Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében – erről beszélt Szigethy-Ambrus Nikoletta, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője az InfoRádióban.
VIDEÓ
Mi köze a Golf-áramlatnak egy ország nemzetbiztonságához? – A homokba dugják a fejüket a döntéshozók

Mi köze a Golf-áramlatnak egy ország nemzetbiztonságához? – A homokba dugják a fejüket a döntéshozók

Éghajlati billenőelemek, billenőpontok, fordulópontok – olyan fogalmak, amelyekkel egyre többször találkozhatunk ismeretterjesztő és tudományos szakcikkekben is, de a politikusok és a döntéshozók figyelmét nemigen kelti fel, hiszen elintézik azzal a profán kiszólással, hogy „köztudott, hogy az időjárás változik”. Pedig a legújabb kutatások azt mutatják, hogy a globális felmelegedés jelenlegi szintje mellett már "lehetséges" kockázatos fordulópontok bekövetkezte, és a párizsi klímamegállapodás 1,5 és 2°C közötti felmelegedési tartományán belül azok "valószínűsíthetővé" válhatnak, megkérdőjelezve azt a korábban elfogadott elképzelést, hogy az éghajlati fordulópontokat alacsony felmelegedés esetén kis valószínűséggel lépjük át. Kétrészes cikksorozatunk első részében ezen fordulópontok bekövetkeztének természeti hatásait mutattuk be, ebben a cikkben pedig a klímaváltozást érdemben kezelő politikai, gazdasági fellépés lehetőségeit vizsgáljuk meg.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×