Infostart.hu
eur:
375.11
usd:
319.91
bux:
132888.2
2026. április 12. vasárnap Gyula
Őzbak (Capreolus capreolus) a Pacsmagi Halastavak Természetvédelmi Területen, Tamási közelében 2016. április 2-án.
Nyitókép: MTI/Kovács Attila

Ritka vad rohant át a közismert hotel előtt egy magyar városban

Az őzikét a Szekszárd- Bartina városrészen is látták, egy telken, megijedt egy kutyától, autó volt a közelben, de az autóvezető szerencsére időben észlelte.

A teol.hu ír arról a Szekszárdon hallottam elnevezésű Facebook csoport alapján, hogy a hétvégén, napközben, a Szent László utcában a Hotel Zodiaco előtt egy őzike, őzbak szaladt át a kocsiúton, és nagyon gyorsan futott a Béla király tér felé.

Müller János, a Szekszárdi Aranyfürt Vadásztársaság elnöke lapnak elmondta, hogy a szekszárdi lakosok hagyják futni az őzet, amely a Séd - pataknál a Szent László utcáig tud menni. Akkor szokták látni a városlakók az őzet, ha ott kijön a mederből, mert például kiugrasztotta egy kutya.

Müller János elmondta, hogy eszükbe nem jut esetleg fegyvert használni az őz ellen, ugyanis szigorú szabályozások vannak a fegyverhasználat tekintetében, városban nem lehet vadat lőni. Hozzátette: a városokban futó vadakat megpróbálják életben tartani, hiszen szükségünk van rájuk.

Címlapról ajánljuk
Megérkezett a vasárnapi harmadik részvételi adat
ez sem semmi

Megérkezett a vasárnapi harmadik részvételi adat

A választásra jogosultak 37,98 százaléka, 2 858 892 szavazó járult az urnákhoz a vasárnapi országgyűlési képviselő-választáson délelőtt 11 óráig a Nemzeti Választási Iroda adatai szerint.

Donald Trump tanácsadója szerint a Fidesz jár jól a magas részvétellel

John McLaughlin, Donald Trump elnök stratégiai tanácsadója és közvélemény-kutatója szerint a vasárnapi választáson tapasztalt rendkívüli választói aktivitás a kormánypárt választási esélyeit erősíti.
inforadio
ARÉNA
2026.04.13. hétfő, 18:00
Virág Andea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
Kiderült, miért hajlandóak hatalmas felárat fizetni az ingatlanokért a vevők és a bérlők Európában és itthon

Kiderült, miért hajlandóak hatalmas felárat fizetni az ingatlanokért a vevők és a bérlők Európában és itthon

Egyes európai országokban már hitelt sem kap az, aki nem teljesíti az fenntarthatósági elvárásokat, mások pedig egyszerűen csak az energiaköltségen vagy a vízen spórolnának. Az ESG-szempontok alapvetően formálják át a befektetői és bérlői döntéshozatalt: a fenntartható ingatlanok iránti kereslet, az árazási prémium és a szabályozási nyomás egyaránt erősödik. Egy nagy európai felmérésre adott válaszok mellett cikkünkben Joël Scherrenberg, a RICS Europe World Regional Board alelnöke és Winkler Edina, az RICS Magyarország értékbecslési munkacsoportjának társelnöke, a Cushman&Wakefield ingatlantanácsadó cég értékbecslője fest tisztább képet az európai és a magyar valóságról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×