Infostart.hu
eur:
388.04
usd:
335.01
bux:
125184.12
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián
Professors and assistants explaining a lecture to a group of college students.
Nyitókép: Getty Images

Végleg elhagyja Budapestet a CEU

A gyakorlatilag már megszűnt egyetem vége ezzel formálisan is bekövetkezik.

A CEU eldöntött tényként adta hírül volt hallgatóinak szóló hírlevelében (CEU News for Alumni), hogy az egyetem tanácsa (Board of Trustees) kezdeményezni fogja a Közép-európai Egyetem (KEE) licencének visszavonását - derült ki az Akadémiai Dolgozók Fóruma Facebook-oldal bejegyzéséből.

A döntést azzal indokolja, hogy egy jó ideje nem vett fel hallgatót a magyar akkreditációjú programokra, és ezért nem tud egyetemként működni Budapesten. A budapesti kutatóintézetek maradnak és egyéb, diplomát nem célzó képzéseiket is megtartják.

Az amerikai képzés akkreditációjából már korábban kivették a budapesti helyszínt. Most a magyar képzést papíron is beszüntetik. A CEU évekkel ezelőtt Bécsbe költözött.

Címlapról ajánljuk

Egy néhány hetes iráni háború is 1-2 százalékos inflációs nyomást okozhat

Az amerikai típusú Brent kőolaj ára megy fölfelé, és Európában a földgázé is, mivel a világ legnagyobb kitermelője, Kuvait nem fér hozzá a piachoz. Ha elhúzódik az iráni háború, felfelé száguldó benzinárakkal fogunk találkozni, ami a szállítmányozásra is kihat az egész világon, így a boltokban is emelkedhetnek az árak – mondta Somosi Zoltán, a Klímapolitikai Intézet kutatója az InfoRádióban.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×