Infostart.hu
eur:
363.54
usd:
311.39
bux:
148659.81
2026. augusztus 19. szerda Huba
A drónnal készült felvételen a Balatoni Hajózási Zrt. (Bahart) egyik új kompját vontatják a Sió-csatorna balatonkiliti duzzasztógátjánál 2023. június 28-án. A Bahart a Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) közreműködésével építtetett két új személyhajója és két kompja 2021-ben készült el a komáromi hajógyárban, ahonnan egy héttel ezelőtt indultak útnak, hogy a Dunán lehajózva a Sió-csatornán keresztül elérjék a Balatont.
Nyitókép: MTI/Vasvári Tamás

Újabb mérföldkő az új balatoni kompok életében - videón a forduló

Az egyik komp kivontatása és megfordítása ma reggel megtörtént - erről mutatott fotókat az egyik balatoni közösségi csoport.

Most már a kikötőben szerelik tovább - fűzte a közreadott kompfotókhoz Horváth Lajos, aki a Balatoni értékmentés Facebook-csoportban posztolta az impozáns képeket. A bejegyzés alatt kommentelők döntő többségének tetszenek a vízi járművek.

Videók is készültek, amelyeket ide kattintva tud megnézni.

Ahogy arról többször beszámoltunk A Bahart által megrendelt, majd legyártott két új balatoni kompot és katamaránt júniusban úsztatták fel a Sió-csatornán a tóra. Az akció érdekessége volt, hogy a kompok szétszerelt állapotban érkeztek és most állítják össze őket.

A járművek tavaly készültek el, de eddig Komáromban állomásoztak.

A Balaton vízszintje június elején elérte a 121 centit és ez lehetővé tette, sőt a szabályozás értelmében kötelező is volt, hogy a csatornán keresztül engedjenek a vízből. Így viszont ideiglenesen hajózhatóvá vált a Sió. Ezt használták ki a szakemberek, és úsztatták fel a 4 hajót.

A kompok érdekében is történt leeresztés 6 és fél centivel csökkentette a Balaton vízszintjét, amely még most is magasabb, mint a tavalyi szezonkezdésnél mért 105 centiméter. Jelenleg 106 centin áll a mérce.

Címlapról ajánljuk

„Fura urak” és felszabadulás – Tarr Zoltán állami és miniszteri díjakat adott át

Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter állami és miniszteri díjakat adott át a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumban augusztus 20. alkalmából szerdán.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
Tisza-kormány: feloszolhat a Fidesz, bulizni hív mindenkit Magyar Péter

Tisza-kormány: feloszolhat a Fidesz, bulizni hív mindenkit Magyar Péter

Szerdán hivatalba lépett Baka András, Magyarország új köztársasági elnöke, akit az Országgyűlés még augusztus 11-én választott meg. A száz napja működő Tisza-kormány folytatja az előző kabinet döntéseinek felülvizsgálatát: eddig 70 nem nyilvános határozatot tártak fel a kormányváltás körüli időszakból, miközben mintegy 4000 milliárd forintnyi állami forrás sorsa kérdéses. A Fidesz belső állapotfelmérésbe kezdett a tavaszi vereség okainak feltárására, a kérdőívben akár a párt megszüntetése és újraalapítása is felmerül opcióként. A kormány emellett lakhatási programot és társadalmi egyeztetési platformot indított, miközben a paksi atomerőmű alacsony dunai vízállás miatti helyzete is megoldásra vár. Valamint megindult a készülődés az augusztus 20-i ünnepségekre is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×