eur:
406.43
usd:
358.53
bux:
0
2025. április 25. péntek Márk

Halálos vonatgázolás Pécsen

Halálra gázolt a vonat egy nőt Pécsen, egy vasúti átjáróban - közölte a Baranya Megyei Rendőr-főkapitányság a rendőrség honlapján.

A Budapest felől Pécs irányába tartó személyvonat a pécsi Ürögi fasoron lévő vasúti átjáróban, eddig tisztázatlan körülmények között ütötte el a gyalogost, aki a helyszínen meghalt.

A helyszínelés idejére a rendőrök lezárták a vasúti átjárót, az érintett útszakaszon közlekedők a környező utcákon keresztül tudnak kerülni.

A Mávinform azt közölte: a Baranya InterCity gázolt el egy gyalogost, Mecsekalja-Cserkút és Pécs között a helyszínelés végéig - várhatóan szombat estig - szünetel a vonatközlekedés, pótlóbuszok szállítják az utasokat.

A baleset és az átszállások miatt nő a menetidő a Budapest-Pécs és a Pécs-Gyékényes vonalon.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor péntek reggel: nagy jelentősége van annak, hogy ki lesz a következő pápa

Orbán Viktor péntek reggel: nagy jelentősége van annak, hogy ki lesz a következő pápa

A hitbeli mellett nemzeti szimpátián alapuló közelséget is érzett a kormányfő Ferenc pápával, aki - mint hangsúlyozta - háromszor is találkozott a magyarokkal. A kormányfő szólt még a "háborús pszichózisról", szerinte Ukrajnával együtt a háborút is felvennénk az EU-ba, amely viszont épp békeszövetségként jött létre.

Oeconomus: gázhiány fenyegeti Ukrajnát, és pénze sincs eleget vásárolni

Ukrajna ismét gázimportra szorul, miután az oroszok bombázásai miatt drasztikusan visszaesett a Harkiv megyei gázkitermelés. Viszont egyelőre nem tudni, Kijev miből fizetné ki a szükséges közel ötmilliárd köbméter gáz árának felét. Az előállt helyzetről tanulmányt publikált az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.25. péntek, 18:00
Böjte Csaba
ferences rendi szerzetes, a Dévai Szent Ferenc Alapítvány vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×