Infostart.hu
eur:
379.36
usd:
319.53
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Nyitókép: Facebook/Magyarország Kormánya

Új kormányzati koronavírus-kampány kezdődött

Szerdától rövid tájékoztató filmeket jelentet meg a kormány az új védelmi intézkedésekről - közölte a Kormányzati Tájékoztatási Központ.

A Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára által jegyzett közlemény szerint lesznek filmek többek között a kijárási tilalomról, a rendezvénystopról, valamint a polgármesterek által kijelölt területeken kötelező maszkhasználatról.

"Az intézkedések és a tájékoztató filmek fő üzenete az, hogy vigyáznunk kell egymásra, mert minden élet számít" - fogalmazott Dömötör Csaba.

A tájékoztató videók először a kormány Facebook-oldalán jelennek meg, emellett televíziókban és rádiókban is futnak majd.

Az első, 10 másodperces videó szerda délután meg is jelent a kormány Facebook-oldalán a polgármesterek által kijelölt területeken kötelező maszkhasználatról, később pedig a kijárási és a gyülekezési tilalomról.

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×