Infostart.hu
eur:
363.25
usd:
314.84
bux:
150022.25
2026. augusztus 14. péntek Marcell
Nyitókép: Pexels

Számos vasúti átkelőnél jön változás

Közel egymilliárd forintos projektcsomag kivitelezőit hirdette ki a beruházó Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. a Közbeszerzési Hatóság honlapján.

Nagyobb teherbírású gumielemes átjáróburkolatot kap két Pest megyei és két dunántúli település a HE-DO és a Swietelsky által kivietelezett projektekben - írta a megjelent hirdetmény alapján a Magyar Építők. A munkálatok során Mende, Ceglédbercel, Sásd és Sárbogárd vasúti átjáróit építik át, összesen nettó 985 millió forintos szerződéses értéken.

A beruházások során a közúti átjárók burkolata megújul, és a nagyobb teherbírású Strail-rendszerű gumielemes átjáróburkolat épül be az átjárókba.

  • Mendén a Budapest-Szolnok vasútvonal és a 4603-as közút keresztezését újítják fel. A teljes pályaszerkezet cseréjével járó magassági korrekciót 210 méter hosszúságban hajtják végre a kétsávos úton.
  • Ceglédbercelen a Budapest-Záhony vasútvonal és a 40-es főút keresztezése épül át, a közút 113 méteren kap korrekciót.
  • Sásdon a 611-es főút épül át a 14+435 kilométerszelvényében lévő vasúti átjárónál, összesen 360 méteres hosszúságban.
  • Sárbogárdon a 63-as főútnak a 58+587 kilométerszelvényében lévő vasúti átjáróját fejlesztik.
Címlapról ajánljuk
Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Minden európai folyón gondot okoz az alacsony vízállás, az áruszállítás szempontjából fontos Rajna és Duna legnagyobb részén gyakorlatilag ellehetetlenült a teherhajózás – mondta el az InfoRádióban a Magyar Belvízi Fuvarozók Szövetségének elnöke. Bencsik Attila hangsúlyozta: csak azokon a folyószakaszokon tudnak közlekedni a hajók, ahol vízlépcsőt építettek.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Lángokban a legnagyobb dunai kikötő, Zelenszkij egy titokzatos tervről beszélt - Híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Az éjszaka folyamán Oroszország támadást hajtott végre az izmajili kikötő területén Odessza megyében, károkat és tüzet okozva - közölték az ukrán hatóságok a Reuters szerint. A román határ közelében fekvő Izmajilben található Ukrajna legnagyobb Duna menti kikötője, amely gabonát és egyéb árukat kezel. Kijevnek és a nemzetközi partnereinek van egy közös terve arra, hogy Moszkvát a háború befejezésére kényszerítsék - jelentette ki Volodimir Zelenszkij ukrán államfő tegnap. Zelenszkij szerint a terv a Vlagyimir Putyin orosz elnökre nehezedő nyomáson alapszik - írja a Kyiv Independent. Cikkünk folyamatosan frissül.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×