Infostart.hu
eur:
385
usd:
328.34
bux:
121282.66
2026. január 21. szerda Ágnes

Egyetlen egészséges fát sem vágnak ki ezután a Városligetben - lapszemle

A Magyar Nemzet szerint anyagi okok vezettek a hortobágyi tűzszerész-tragédiához. A Magyar Idők szerint egyre több gyanús vidékfejlesztési pályázat érkezik a Miniszterelnökséghez.

Pedagógusok ezreit minősítették fel, ugyanis az idén átminősítésre jelentkező tanárok több mint fele magasabb fokozatot nyert el – tudta meg a Magyar Idők az oktatásért felelős államtitkárságtól. A lap kiemeli, hogy azoknak a pedagógusoknak, akik elérték a legmagasabb besorolást több mint 400 ezer forint a bruttó bérük.

A Magyar Nemzet szerint egyre több jel utal arra, hogy anyagi okok vezettek a hortobágyi tűzszerész-tragédiához. A lapnak nyilatkozó katonai szakértő szerint a nemzeti park a tűzszerészek kifizetésén akart spórolni, a HVG pedig arról írt, hogy a felrobbant bombát azért próbálták elszállítani, mert helyszíni hatástalanítása költségesebb lett volna.

A Népszabadságban arról olvashatnak, hogy a következő napokban fakivágás kezdődik a szigetvári várban, ami ellen mások mellett a baranyai város főépítésze, az Együtt elnökségi tagja is tiltakozik. A várban lévő helyi védettséget élvező park 65 fájából 27-et akar kivágni a Forster Gyula Nemzeti Örökségvédelmi Központ.

A Magyar Nemzet szerint egyre kedvezőbb a várólistások helyzete. Ugyanis míg gerincstabilizáló műtétre 354 nap, térdprotézisre 387, szürkehályog-műtétre pedig 104 nap az átlagos, tervezett várakozási idő, az Országos Egészségbiztosítási Pénztár legfrissebb adatai alapján az utóbbi években így is sokat javult a helyzet, egyes beavatkozások esetében már felére vagy negyedére csökkent a műtétig eltelt átlagos várakozási idő.

Egyetlen egészséges fát sem vágnak ki a jövőben a Liget Budapest projekt építkezései miatt a Városliget területén, az érintett fákat át fogják ültetni - mondta a Városliget Zrt. műszaki igazgatója a Lokálnak. Sághi Attila aláhúzta, hogy a projekt a Városliget több mint 7000 fája közül 150-200-at érint.

A Magyar Idők szerint az országban Budapesten a legaktívabbak a kerékpártolvajok. Tavaly egyébként összesen kilencezer biciklit loptak el az országban, míg idén júniusig négyezret. Az ellopott biciklik értéke meglehetősen változó, egyaránt kelendő a drága és a kevésbé értékes kétkerekű is.

A Népszabadságban arról olvashatnak, hogy 139 milliárd forintos hitel felvételére kénszerül Budapest a 3-as metró felújításához. A lap értesülése szerint Brüsszel informálisan megüzente, nem kaphat támogatást a rekonstrukciós projekt, ám az Európai Bizottság már korábban is jelezte, hogy szimpla felújításra korlátozódó beruházásra nem adnak pénzt, csak ha ennek a vonal meghosszabbítása is része.

A Magyar Idők szerint egyre több gyanús vidékfejlesztési pályázat érkezik a Miniszterelnökséghez; számos esetben olyan cégek próbálnak meg több száz milliós vagy akár milliárdos nagyságrendű támogatást elnyerni, amelyek árbevétele a nullához közelít. A tárca szerint az irányító hatóság azonnal elutasítja a kétes támogatási kérelmeket.

Több borász is arról panaszkodott a Magyar Nemzetnek, hogy egy fővárosi pályázati tanácsadó a miniszterelnök bizalmasára, Habony Árpádra hivatkozva ígér biztos sikert az uniós pályázatokon. A lap forrásai szerint hiába a magas jutalék, sokan leszerződnek a társasággal, amely vélhetően a legújabb, 40 milliárd forintos borászati keretre is rástartol.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Az a focista válik igazán meghatározó szereplővé – főleg Angliában –, aki időben felveszi a ritmust, jól beilleszkedik, sokan követik őt a közösségi platformokon és tömegesen megvásárolják a mezét – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, a Tóth Alexéhez hasonló transzferekhez komoly nemzetközi kapcsolatok szükségesek, amiből azt a következtetést lehet levonni, hogy sportmenedzsment szempontjából is sokat fejlődött a magyar futball.

Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Cseh Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara külügyekért felelős alelnöke az InfoRádióban kedden elmondta, egy hete még semmi esélyt nem adott volna, hogy a gazdák nyomásgyakorlása eredményt hoz, de egy hét alatt jelentős változás történt az európai közvéleményben.
Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Rég látott leolvadást tapasztalhattak a keddi kereskedésben a befektetők. Nagyon úgy tűnik, hogy ezúttal is a geopolitikai fejlemények határozzák meg a befektetők hangulatát és Donald Trump amerikai elnök megint hathatósan tett (Grönland, vámok, új kereskedelmi háború) azért, hogy hivatalba lépésének első évfordulóján emlékezzenek rá, a piacok és a befektetők egyaránt. A részvényeket mindenhol adták a befektetők, a volatilitást jelző index látványosan megmozdult, a dollárt ütni kezdték, az amerikai kötvényhozamok emelkednek, az arany új csúcsra menetelt. A "Sell America" kereskedési stratégia megint felsejlik, ilyen legutóbb tavaly áprilisban történt, Trump vámbejelentéseinek idején.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×