Infostart.hu
eur:
385.65
usd:
328.69
bux:
120340.08
2026. január 21. szerda Ágnes

Internetadó - Tüntetés volt több vidéki nagyvárosban

A tervezett internetadó ellen tüntettek három vidéki nagyvárosban csütörtökön.

Szombathelyen Szalai Szabolcs, a demonstráció egyik szónoka közölte: céljuk, hogy vidéken is megmutassák, az embereknek van véleményük, és nem akarnak internetadót fizetni.

Endrődy Krisztián, a szombathelyi Weöres Sándor Színház művésze szerint az ellenzék nem hallatja eléggé a hangját, és a baloldal is okolható azért, hogy az internetadóig vezettek a dolgok. A színész aktuálpolitikai fejtegetéseit egy idő után többen kifütyülték.

Szendrő-Németh Tamás szombathelyi ügyvéd szerint az internet, az információszabadság már olyan mint az oxigén, nem lehet élni nélküle.

Egerben, a Dobó téren gyűltek össze a tüntetők, ahol Fekete Valér középiskolai tanár arról beszélt, hogy "valami nagyon elromlott Magyarországon".

Nem az internetadó jelenti a fő gondot, "az csak fekély az egész seben", hanem az, hogy százezrek vándorolnak ki az országból - mondta.

A tömeg a Dobó térről a Fidesz egri székháza elé vonult, ahol a megmozdulás egyik szervezője, az országgyűlési és az önkormányzati választáson az LMP színeiben induló Csarnó Ákos felolvasott egy Nyitrai Zsoltnak, Eger fideszes országgyűlési képviselőjének címzett petíciót, amelyben az új adó elleni fellépésre szólították fel a kormánypárti politikust.

Békéscsabán a Fidesz iroda előtt tüntettek az internetadó ellen. A megmozdulás főszervezője, Hrabovszki-Megay Oktávia szavait, miszerint "megmutatják, hogy a Viharsarokban is élnek elégedetlen emberek", üdvrivalgás fogadta. A tüntetők között volt a Demokratikus Koalíció Békés megyei közgyűlésbe bejutott tagja és Bod Tamás, a baloldal közös - a választáson alulmaradt - gyulai polgármesterjelöltje.

Címlapról ajánljuk
Irán: népirtás folyik a digitális sötétségben

Irán: népirtás folyik a digitális sötétségben

Megdöbbentő és felkavaró részleteket közölt az elmúlt hetek iráni tüntetéseiről egy brit újság – az állítva, hogy akár a 16 ezret is meghaladja a halottak száma. Sok áldozat fiatal és a szülőktől pénzt követelnek, hogy megmutassák nekik a holttesteket. Eközben lekapcsolták az internetet az országban, hogy a világ ne lássa az iszlám rezsim által elkövetett szörnyűségeket.

Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Tavaly januárhoz képest 43 százalékkal lehet magasabb itthon az átlagos földgázfogyasztás – jelentette ki egy háttérbeszélgetésen a nemzetgazdasági miniszter. Nagy Márton kiemelte: a hideg vesztesei a fogyasztók, ezért a kormány megvizsgálja, miként lehet segíteni azokon, akiknek megnövekedett a gázszámlája.
Ilyen hatása lehet a magyar agráriumra, élelmiszeriparra a Mercosur-megállapodásnak

Ilyen hatása lehet a magyar agráriumra, élelmiszeriparra a Mercosur-megállapodásnak

Az EU–Mercosur vagyis az Európai Unió és a Dél-amerikai Közös Piac (Mercado Común del Sur) közötti megállapodásról szóló vita Magyarországon sokáig afféle „brüsszeli háttérzaj” volt: néha felhangosodott, aztán elcsendesedett. Csakhogy közben a környezet megváltozott. Nem azért, mert hirtelen minden vámkérdés élet-halál kérdéssé vált, hanem mert a szabályok világa és a verseny világa egyre szorosabban összekapcsolódik. A zöld átmenet, az élelmiszerlánc-szabályozás szigorodása, a klíma- és inputárkockázatok, a finanszírozási feszültségek: mindezek együtt azt jelentik, hogy egy kereskedelmi megállapodás ma már nem pusztán „külgazdasági” ügy. Inkább intézményi próbatétel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×