Infostart.hu
eur:
363.87
usd:
314.25
bux:
150110.32
2026. augusztus 18. kedd Ilona

Mi történt ezen a napon 25 éve? - Április 18.

1989. április 18. kedd: Budapesten tárgyalt Jichak Samir, izraeli kormányfő, akit fogadott Grósz Károly, az MSzMP főtitkára és Németh Miklós, a Minisztertanács elnöke. A Magyar demokrata Fórum azt javasolja, hogy mihamarabb induljanak meg a demokratikus választások őszi lebonyolítását előkészítő konkrét tárgyalások az MSZMP és az Ellenzéki Kerekasztal egyenjogú megbízottai között. A földtulajdon kérdéseiről, az üzemi formációkról, a termelők politikai és szakmai érdekvédelméről, valamint a falu és a vidék jövőjét érintő kérdésekről fejtették ki véleményüket a Magyar Újságírók Szövetségének rendezvényén több párt képviselői.

Budapesten tárgyalt Jichak Samir, izraeli kormányfő, akit fogadott Grósz Károly, az MSzMP főtitkára és Németh Miklós, a Minisztertanács elnöke. A találkozón áttekintették a magyar-izraeli kapcsolatokat, és azok fejlesztési lehetőségeit. Mindkét részről hasznosnak értékelték a mind gyakoribb magas szintű találkozókat, elismerően szóltak az együttműködés különböző területein tapasztalható előrelépésről és megerősítették a kapcsolatok további bővítésére irányuló kölcsönös készséget. A megbeszélés során mindkét fél kifejtette álláspontját a közel-keleti helyzetről, a válság megoldásának lehetséges módozatairól. Egyetértettek abban, hogy az ilyen őszinte, nyílt véleménycserék elősegítik egymás felfogásának alaposabb megismerését.


A Magyar demokrata Fórum azt javasolja, hogy mihamarabb induljanak meg a demokratikus választások őszi lebonyolítását előkészítő konkrét tárgyalások az MSZMP és az Ellenzéki Kerekasztal egyenjogú megbízottai között. Nyilatkozatában az MDF leszögezi, hogy kész lojális ellenzéki magatartást tanúsítani egy olyan átmeneti kormány iránt, amely az MSZMP reformszárnyának politikai programját érvényesíti az átmenet időszakában. Ennek a kormánynak vállalnia kell, hogy legkésőbb 1989. december 1-jén leköszön, és átadja a végrehajtó hatalom gyakorlásának jogát a demokratikusan választott Országgyűlés bizalmát élvező kormánynak - írja közleményében a Magyar Demokrata Fórum.


A földtulajdon kérdéseiről, az üzemi formációkról, a termelők politikai és szakmai érdekvédelméről, valamint a falu és a vidék jövőjét érintő kérdésekről fejtették ki véleményüket a Magyar Újságírók Szövetségének rendezvényén több párt képviselői. Takács József, az MSZMP részéről hangsúlyozta: a jelenlegi nagyüzemi szervezet az elmúlt négy évtizedben olyan teljesítményt produkált, amelynek alapján nemzetközi összehasonlításban is előkelő helyre került a magyar mezőgazdaság. Bogárdi Zoltán a Magyar Demokrata Fórum képviselője szerint mindenképpen földhöz kell juttatni azokat, akik azt igénylik. Nem erőszakos földosztásról van szó, hiszen ha van valami eredménye az elmúlt 40 évnek, akkor az, hogy a parasztság nem az úgynevezett ,,nadrágszíj,, parcellákon, hanem elsősorban nagyüzemi keretek között termel. Juhász Pál, a Szabad Demokraták Szövetségének tagja szerint a jelenlegi nagy- és kisüzemi rendszer nem hatékony. Szerinte a gazdaságok többségét szövetkezeti befektetési társasággá kellene alakítani, és fejleszteni az élelmiszergazdasági integrációt. A Kisgazdapárt képviselője nem vett részt az egyeztetésen.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter újra bejelentkezett Paksról: kritikus napok következnek

Magyar Péter újra bejelentkezett Paksról: kritikus napok következnek

A kormányfő továbbra is „Dunai hajós” üzemmódban, hétfő este is töltött egy videót.
inforadio
ARÉNA
2026.08.18. kedd, 18:00
Sós Csaba
a magyar úszóválogatott szövetségi kapitánya
Száguld a Micron és a Sandisk, ütötték a 4iG-t

Száguld a Micron és a Sandisk, ütötték a 4iG-t

Emelkedéssel indították a hetet az ázsiai részvénypiacok, a japán és a kínai tőzsdék erősödését elsősorban a technológiai vállalatok támogatták. A befektetői hangulatot javította, hogy a gyengébb amerikai makroadatok mérsékelték a Fed közeli kamatemelésével kapcsolatos várakozásokat, a befektetők a friss kínai adatokra és a Hormuzi-szoros körüli geopolitikai fejleményekre figyelnek. Az európai és az amerikai részvénypiacokon kis elmozdulásokkal indult a hét, jól teljesítenek viszont a chipgyártó cégek, nagyot ugrott a Micron és a Sandisk árfolyama is. A magyar piacon a 4iG-ban voltak izgalmak, a cég részvényárfolyama nagyot esett arra, hogy a kormány átfogó vizsgálatot rendelt el a vállalatcsoport és a magyar állam közötti kapcsolatok feltárására.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. augusztus 18. 05:00
2026. augusztus 18. 04:40
×
×