Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.1
bux:
0
2025. december 25. csütörtök Eugénia

Elhunyt Verók István

Elhunyt Verók István szocialista politikus szerda hajnalban - erősítette meg az MSZP sajtóosztálya.

Verók István 1950-ben született. 1967-69 között a Ganz MÁVAG géplakatosaként dolgozott. 1971-től a Közlekedési és Műszaki Vállalat útlevél és vízum ügyintézője, majd 1976-tól rendezvényszervezője volt. 1981-ben főiskolai diplomát szerzett könyvtár-pedagógiai szakon. 1985-től a Reflektor Kiadó sorozatszerkesztője, majd főszerkesztője volt. 1989-től több szolgáltató, kereskedelmi és építőipari kft.-nél dolgozott vezetőként - olvasható az MSZP honlapján.

Verók István 1993-tól a Terézvárosi Önkormányzat gazdasági társaságánál, az Oktogon Kft.-nél vállalkozási igazgató, majd a cég Terézvárosi Kft.-vé történő átalakulása után, 1995-től ügyvezető igazgatóként tevékenykedett.

A 2002-es választásokat megelőzően tagja volt a terézvárosi önkormányzat vagyongazdálkodási bizottságának, és a Budapesti Kereskedelmi Kamara vezetésében is tevékenykedett.

A Fővárosi Főügyészség 2003-ban nyomozást rendelt el ellene hivatali visszaélés, valamint hűtlen kezelés bűntettének gyanúja miatt. 2011-ben vádat emeltek ellene és társai ellen az Andrássy út 47. szám alatti palota eladása miatt. Később más eladott ingatlanok ügyében is nyomozás indult ellene.

Az MSZP vezetői közleményben fejezték ki részvétüket a rövid lefolyású betegségben váratlanul elhunyt Verók István családjának, hozzátartozóinak és barátainak.

Címlapról ajánljuk
Tarol az AI: hamarosan már nem is lesz szükség zenészekre?

Tarol az AI: hamarosan már nem is lesz szükség zenészekre?

Folyamatos a vita a zeneiparban arról, hogy mire és milyen mértékben szabad vagy éppen nem szabad mesterséges intelligenciát használni, miközben a generatív AI fejlődése ott tart, hogy az emberek túlnyomó többsége már nem tudja megmondani, mesterséges zenét hall-e vagy ember által játszottat. Sokan zavarba kerülnek, mikor kedvenc zenéjükről kiderül, hogy nem is ember készítette.

Az űrből fognak ellenőrizni – ismertette az új, 20 pontos béketervet Volodimir Zelenszkij

Az ukrán elnök első alkalommal vázolta fel Ukrajna és az Egyesült Államok között megvitatott 20 pontos béketerv-javaslat főbb pontjait, amelyek szerinte alapul szolgálhatnak az Oroszországgal háború lezárását célzó jövőbeli megállapodásokhoz. A magyarokat is érintő vállalás is szerepel a tervezetben.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×