Infostart.hu
eur:
385.08
usd:
331.47
bux:
122311.2
2026. január 19. hétfő Márió, Sára

Az államfőnek is vagyonnyilatkozatot kellene tennie

A köztársasági elnöknek a jövő évtől az országgyűlési képviselőkhöz hasonlóan évente vagyonnyilatkozatot kell tennie, ha a képviselők elfogadják az államfő jogállásáról és javadalmazásáról szóló törvényjavaslatot.

 Répássy Róbert közigazgatási és igazságügyi államtitkár parlamenti expozájában hangsúlyozta: a kormány által benyújtott indítvány az új alaptörvényhez illeszkedő sarkalatos törvény, így elsősorban azokat a részletszabályokat tartalmazza, amelyek kifejtésére nem ad lehetőséget az alkotmány.

Hozzátette: a jövőre életbe lépő törvény rendelkezhet az államfő lemondásának, tartós akadályoztatásának, vagy személyi védelmének és az őt segítő hivatal szabályairól.

A köztársasági elnöknek ezek alapján a jövőben lehetősége lesz elnöki tanácsadó, illetve főtanácsadók kinevezésére.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×