Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Bombariadó volt két fővárosi bevásárlóközpontban is

Két fővárosi bevásárlóközpontot is ki kellett üríteni hétfő délelőtt, mert bombával fenyegetőztek ismeretlenek - közölte Papp Péter, a BRFK sajtóügyeletese az MTI-vel.

A XII. kerületi MOM Parkban 11 óra előtt egy ismeretlen férfihang telefonon azt közölte a biztonsági szolgálattal, hogy bombát helyezett el az üzletházban. Az épületet kiürítették és átvizsgálták, de robbanószerkezetet nem találtak. Az emberek visszaengedését már megkezdték - mondta Papp Péter.

A BRFK sajtóügyeletese beszámolt arról is, hogy a XXII. kerületben lévő Campona bevásárlóközpontot szintén telefonon fenyegetett meg egy ismeretlen azzal, hogy 12 órakor felrobbantja az üzletházat.

A tűzszerészek kivonultak a helyszínre, az épület kiürítése után megkezdték a kutatást, amely még folyamatban van - tájékoztatott Papp Péter.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×