A bíróság kedden kihirdetett elsőfokú, nem jogerős ítéletében kimondta: a sértettel szemben a rendőrök jogosan intézkedtek, mivel szabálysértést követett el a Teréz körúton.
A szabálysértése azonban nem volt olyan súlyú, veszélyességű, ami indokolta volna a "lerohanás-jellegű, keményebb" rendőri intézkedést. A bíróság szerint a férfi elfogásakor sérült az arányosság, szükségesség elve, a vádlottak hivatalos eljárásban bántalmazták a sértettet.
Bendarzsevszkij Anton: az orosz lakosság jó része most érezte meg, hogy országa pusztító háborút vív






