Infostart.hu
eur:
361.5
usd:
310.96
bux:
131696.18
2026. május 16. szombat Botond, Mózes

Keveredés miatt késnek a gépek Ferihegyen

Összekeveredtek a schengeni és a nem schengeni országból érkező utasok a ferihegyi repülőtér 2B termináljában pénteken este, így az újbóli ellenőrzések miatt késve indulnak a járatok - erősítette meg Hardy Mihály, a Budapest Airport szóvivője.

A szóvivő elmondta, hogy az Isztambulból érkező MALÉV-járat utasait a buszvezető a 2A terminál helyett, amely a nem schengeni országokból érkező utasoknak van fenntartva, a 2B-re szállította, így most "keveredés van a reptéren".

Az eset miatt a rendőrség elrendelte az utasok újbóli ellenőrzését, ami még egy-két órát eltarthat - tette hozzá.

Hardy Mihály tájékoztatása szerint az érkező járatokat ez nem érinti, de az induló járatok esetében késésekre lehet számítani. Azt azonban hangsúlyozta, hogy a késések még az este folyamán megszűnnek majd.

Nem ez az első ilyen eset: május végén a Damaszkuszból érkező járat nem schengeni utasai a repülőtéren várakozó schengeni utasokkal egy véletlenül nyitva maradt szolgálati ajtó miatt összekeveredtek, ezért nem indított járatokat Ferihegy.

A Repülőtéri Rendőri Igazgatóság szabálysértési eljárást indított a Malév egyik légiutas-kísérője ellen az eset kapcsán a légi közlekedés biztonságát szolgáló szabályok megsértése miatt és kezdeményezte az üzemeltetőnél, hogy vonják be a légiutas-kísérő beléptető kártyáját.

Címlapról ajánljuk
Megnyitották a Karmelita kolostort is, Magyar Péter vezette körbe az újságírókat
videó

Megnyitották a Karmelita kolostort is, Magyar Péter vezette körbe az újságírókat

Személyesen vezette körbe a sajtó munkatársait Magyar Péter kormányfő a Miniszterelnökség volt épületében, a Karmelita kolostorban, valamint a Miniszterelnöki Kabinetirodának otthont adó épületben szombat délelőtt. Őket követve elindult az első civil látogatócsoport. A Belügyminisztériumban már 139 munkatárs mondott fel Magyar Péter értesülése szerint.

Mit jelent a tarvágás beltiltása a védett erdőkben? Megszólalt az Erdészeti Egyesület alelnöke

Gajdos László élő környezetért felelős miniszter egyik első intézkedéseként azonnali hatállyal betiltotta a tarvágást a védett erdőkben. Az Országos Erdészeti Egyesület alelnöke szerint ez indokolt és végrehajtható döntés, Ripszám István szerint nem fog drasztikus változást okozni, de felhívta a figyelmet arra, hogy nem mindegy: egy védett területen őshonos vagy idegenhonos fafajok vannak.
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×