Infostart.hu
eur:
385.49
usd:
328.61
bux:
121136.65
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Tizenkét BKV-busz fennakadt a repedésvizsgálaton

Tizenkét IK-435-ös típusú csuklós autóbuszt kell javításra küldenie a BKV-nak az elmúlt 2 napban elvégzett, soron kívüli repedésvizsgálat után.

A BKV korábbi tájékoztatása szerint a 435-ös Ikarusokat azért kellett átvizsgálni, mert az egyik busznak a hétvégén - még forgalomba állás előtt - eltört a váza a garázsban. A BKV-nál 171 ilyen busz van forgalomban.

A közlekedési társaság közölte: buszaik átlagéletkora 16 év, az összesen 1400 autóbusz közül naponta átlagosan több, mint 1100-at állítanak forgalomba. A buszpark fiatalítására a cég a tulajdonos Fővárosi Közgyűlés döntése értelmében valamivel több mint 1 milliárd forintot költhet.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×