Infostart.hu
eur:
379.07
usd:
319.32
bux:
130202.21
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Hosszú Katinka egy edzés előtt Nápolyban 2020. február 26-án. A világklasszis úszónő az ötödik olimpiájára készül. A tokiói ötkarikás játékokat július 24. és augusztus 9. között rendezik.
Nyitókép: MTI/AP/Andrew Medichini

Hosszú Katinka: van ebben még... Milák Kristóf: irány enni, aludni

Női 200 vegyesen az olimpiai bajnoki címvédő, férfi 200 pillangón a világcsúcstartó világbajnok, valamint Kenderesi Tamás értékelte továbbjutását.

Toronymagasan a legjobb idővel jutott tovább a kedd reggeli középdöntőbe Milák Kristóf 200 m pillangón, egy 5. hellyel a háta mögött a 4x100-as gyorsváltó tagjaként.

"Végre elkezdődött az én számom, nagyon vártam már, izgatott voltam. A lelátóról kaptam az ívet, buzdították a japán úszót.

Az első 100 után nem akartam lelazítani, épp azért, hogy lássam, mire kell figyelni, min kell még esetleg javítani"

– magyarázta taktikáját; az első 100 méteren még a többiekkel együtt tempózott, ezután kapcsolt nagyobb sebességre. "Abból tudok véleményt formálni, amit már átéltem. Már nem vagyok fáradt, álmos, mint a váltó után, de most irány enni, aludni" – indokolt a japán idő szerint egy alvásra lévő középdöntő előtt.

Amelynek tagja lesz Kenderesi Tamás is, aki futamában a második helyről ment tovább.

"Nem annyira tudtam felmérni a helyzetemet, de a végét igyekeztem megfogni, szerintem technikailag jó volt, elégedett vagyok. Mindenképpen jó, hogy tudunk pihenni, de a középdöntő reggele nagyon közel van" – fogalmazott az M4 Sportnak.

A 200 női vegyesen érdekelt olimpiai bajnoki címvédő, Hosszú Katinka a 2. legjobb idővel verekedte magát tovább, futamát nyerve.

"Szerencsére már mintha nagyon rég lett volna a 400 vegyes.

Van ebben még,

igyekszem úgy is összerakni" – fogalmazott reménykedve a háromszoros olimpiai bajnok úszó.

A szám másik magyarja, Sebestyén Dalma nem jutott tovább, övé lett a legjobb kieső ideje.

Címlapról ajánljuk
Sorban álltak az érvek a cukrászdák bevonására az 5+1 akciótervbe

Sorban álltak az érvek a cukrászdák bevonására az 5+1 akciótervbe

Erdélyi Balázs, a Magyar Cukrász Ipartestület szakmai elnöke az InfoRádióban részletezte: akár bérre, akár gépek megújítására fordíthatják a forrásokat, mindenképpen kulcsfontosságú segítséget kapnak a kormányzattól; vékony a határ, hogy a cukrászda üzemeltetése megtérüljön, de a vásárló távolmaradjon az árakat látva.

„A liberális demokrácia kezdi felzabálni saját magát” – Schiffer András az Arénában

Anti-imperialistaként kutyakötelessége az embernek tiltakozni az ellen, hogyha valaki azt gondolja, egy meghatározó ország elnökeként elrendezheti más országok sorsát, de azzal sem ért egyet, hogy Donald Trumppal ellentétben az európai politikában a döntések nem megszemélyesíthetők. Schiffer András ügyvéd, korábbi országgyűlési képviselő, az LMP alapítója és korábbi társelnöke beszélt erről az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.02.13. péntek, 18:00
Hidasi Judit
japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája
Elromlott a hangulat Amerikában, ismét ütötték a szoftvercégeket, estek a nemesfémek is

Elromlott a hangulat Amerikában, ismét ütötték a szoftvercégeket, estek a nemesfémek is

A japán Nikkei és a dél-koreai Kospi index is új történelmi csúcsra emelkedett ma, a nyitás után pluszba lendültek az európai és az amerikai piacok is. A befektetők elsősorban a vállalati gyorsjelentésekre és a délután megjelenő amerikai makroadatra figyelnek, a heti friss munkanélküli segélykérelmek számáról kapunk mag friss statisztikát. A magyar tőzsdén az OTP és a Magyar Telekom nagyot emelkedett. Estére elromlott a hangulat Amerikában, ismét ütötték a szoftvercégeket, de az aranyat és az ezüstöt is. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×