Infostart.hu
eur:
364.58
usd:
309.37
bux:
137874.24
2026. április 16. csütörtök Csongor
ROME, ITALY - JUNE 11: Lorenzo Insigne of Italy scores their sides third goal during the UEFA Euro 2020 Championship Group A match between Turkey and Italy at the Stadio Olimpico on June 11, 2021 in Rome, Italy. (Photo by Claudio Villa/Getty Images)
Nyitókép: Photo by Claudio Villa/Getty Images

Még sohasem kezdődött az Európa-bajnokság öngóllal

Az olasz válogatott „történelmi” győzelemmel kezdte szereplését az idei nyári labdarúgó Európa-bajnokságon: korábban még soha nem szerzett Eb-meccset három gólt szerezve. Most 3-0-ra győzött Rómában a törökök ellen.

A Squadra Azzurra góljait, Demiral öngólja után, Ciro Immobile és Lorenzo Insigne szerezte. Először kezdődött az Európa-bajnokság öngóllal, ez ráadásul egy olyan játékos futballista nevéhez fűződik, aki az ellenfél bajnokságában, a Serie A-ban játszik, s akinek négy klubtársa is játszott a másik oldalon.

Ciro Immobile a legutóbbi három válogatott mérkőzésén kivétel nélkül a kapuba talált.

Roberto Mancini együttese sorozatban a 28. mérkőzésén maradt veretlen, a legutóbbi kilenc találkozóját megnyerte, mégpedig 28-0-s gólkülönbséggel. 1990 óta először maradt 810 játékperc alatt érintetlen az olasz kapu.

A mérkőzés egyik legjobbja a Chelsea BL-győztes játékosa, a brazil származású Jorginho volt, aki a legtöbb labdát szerezte, 94 százalékos pontossággal passzolt, 92 érintése volt a 90 perc alatt, három helyzetet alakított ki.

A meccs emberének Leonardo Spinazzolát, az AS Roma balhátvédjét választották.

Roberto Mancini úgy nyilatkozott a mérkőzés végén, hogy egy erős csapat ellen türelmesen futballoztak. Fontos volt, gyorsan járassák a labdát. Hozzátette: az első mérkőzés soha nem könnyű, s a közönség nagy segítséget jelentett.

Ciro Immobile úgy látta, az első félidőben fárasztották a törököket, aztán a másodikban felülkerekedett.

A török válogatottnak nem volt esélye a pontszerzésnek, a vereséggel folytatódott a trend: az eddigi hét világ-, vagy Európa-bajnokságon játszott első mérkőzésüket kivétel nélkül elbukták. Még 2002-ben is kikaptak, amikor végül világbajnoki bronzérmesek lettek.

Senol Günes együttese egyetlen egyszer sem találta el a kaput, háromszor kísérleteztek. Ezzel szemben az olaszok 24 próbálkozásból nyolcszor is eltalálták a kaput. Mindössze egy faktorban múlták felül a Squadra Azzurrát: 37-34 arányban több párharcot nyertek.

Ez volt az első nyitó mérkőzés az Európa-bajnokságok történetében, amely háromgólos különbséggel zárult.

Címlapról ajánljuk
Elemzők: érdemes az euróbevezetésre tett ígéretet komolyan venni, de nem lesz egyszerű a folyamat

Elemzők: érdemes az euróbevezetésre tett ígéretet komolyan venni, de nem lesz egyszerű a folyamat

A magyar társadalom támogatja az euró bevezetését, ami 4-6 éves projekt lehet – vélekedett az InfoRádió Aréna című műsorában Nyeste Orsolya, az Erste vezető elemzője. Madár István, a Portfolio vezető elemzője szerint az euróbevezetési program meghirdetése már önmagában előnyt jelent egy gazdaságpolitika számára a kamatok csökkenésén, az árfolyam stabilitásán keresztül.

Alkotmányjogász: korlátozható a kormányfő mandátuma, de visszamenőleg egy fontos jogelvbe ütközne

Magyar Péter, a Tisza Párt miniszterelnök-jelöltje a vasárnapi győzelmi beszédében számos közjogi méltóság lemondását követelte, de azt is bejelentette, hogy kormányával két ciklusban maximalizálnák a kormányfői megbízatást. Az InfoRádió ezek jogi és alkotmányos hátteréről kérdezte Stánicz Péter alkotmányjogászt.
inforadio
ARÉNA
2026.04.16. csütörtök, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×