394.24
369.95
65045.06
Az orosz Danyiil Medvegyev a szerb Novak Djokovic ellen játszik a londoni ATP-világbajnokság második fordulójában játszott mérkőzésen 2020. november 18-án. A világelső Djokovic két játszmában kikapott Medvegyevtől.
Nyitókép: MTI/AP/Frank Augstein

Bekövetkezett hát: változás a férfi teniszranglista élén

Bő két v után nem Novak Djokovic az első számú játékos. Fucsovics Márton egy helyet lépett előre, Bondár Anna már top 80-as.

Az orosz Danyiil Medvegyev áll a férfi teniszezők legfrissebb világranglistájának élén.

A szerb Novak Djokovic azzal veszítette el elsőségét, hogy múlt hét közepén a dubaji torna negyedöntőjében alulmaradt a cseh Jiri Veselyvel szemben. A 34 esztendős szerb játékos pályafutása során 361 hetet töltött már a lista első helyén - ezzel rekorder -, és legutóbb 2020. február 3. óta vezette a rangsort.

Eközben Medvegyev - akinek már múlt héten is csupán 440 pont volt a hátránya - az acapulcói tornán volt elődöntős. Ott a 21-szeres Grand Slam-tornagyőztes Rafael Nadaltól kapott ki, aki később a fináléban is a legjobbnak bizonyult. Medvegyev a férfi világranglista 27. éllovasa lett, továbbá

ő az első, aki a Djokovic, Roger Federer, Nadal, Andy Murray négyesen kívül a rangsor élére kerül 2004. február elseje óta.

A top 15-ben öt páros cserélt helyet egymással.

Az új világranglistán 300-ban szereplő magyarok úgy javítottak a pozíciójukon, hogy pontjuk változatlan maradt.

• Fucsovics Márton egy helyet előre lépve a 35.,
  • Piros Zsombor hatot javítva 240., míg
  • a hónapok óta harcképtelen Balázs Attila négy helyet ugorva 245.

Bondár Anna bejött a top 80-ba a nőknél

Bondár Anna két helyet javítva a karriercsúcsot jelentő 79. helyen áll a női teniszezők legfrissebb világranglistáján.

A magyarok közül a legjobb százban még Udvardy Panna található, aki pozícióját megőrizve a 83. Az őket követő Gálfi Dalma és Jani Réka Luca egyaránt előrelépett, Babos Tímea viszont újabb pontokat veszített, és 11 helyet csúszott vissza.

Az élen változatlanul az ausztrál nyílt bajnokság hazai bajnoka, Ashleigh Barty áll, mögötte azonban csere történt, a cseh Barbora Krejcikova megelőzte a fehérorosz Arina Szabalenkát. A múlt heti, dohai tornán győztes lengyel Iga Swiatek a nyolcadik helyről feljött a negyedikre. Őt követi döntős ellenfele, az észt Anett Kontaveit, aki két pozíciót javított.