Infostart.hu
eur:
378.09
usd:
318.78
bux:
128953.12
2026. február 13. péntek Ella, Linda
soccer football kick off in the stadium
Nyitókép: Pixfly/Getty Images

Kanada fél lábbal kint van a labdarúgó-vb-n

Egy szúrás az elején, egy a végén az amerikai válogatottnak.

Az éllovas kanadai labdarúgó-válogatott vasárnap nagy lépést tett a világbajnoki szereplés kivívása felé azzal, hogy hazai pályán 2-0-ra legyőzte az Egyesült Államok csapatát a katari vb észak- és közép-amerikai selejtezőjében.

A zárószakasz vasárnapi rangadóján, a Hamiltonban, mínusz négy Celsius-fokban rendezett találkozón a házigazdák már a hetedik percben vezetéshez jutottak, ami alapvetően meghatározta a meccs további menetét. A vendégek ugyanis ezt követően kénytelenek voltak kezdeményezően fellépni, fölényben is játszottak, de helyzeteiket nem tudták kihasználni, a ráadásban pedig a vendéglátók megadták nekik a "kegyelemdöfést". Kanada vb-selejtezőn 1980 óta először győzte le az Egyesült Államok csapatát, az elmúlt 37 évben pedig összességében csupán a második sikerét aratta ellene.

A kanadai nemzeti csapat előnye már négy pont a második amerikaiakkal és a harmadik Mexikóval szemben. Utóbbi előzhette volna az amerikai csapatot, de csak döntetlent ért el az ötödik helyen álló Costa Ricával.

Amíg Kanada kényelmes helyzetből várhatja a folytatást, addig két üldözője nem nyugodhat meg, mivel a negyedik Panama a papírformának megfelelően legyőzte Jamaicát, és egy pontra megközelítette őket.

A CONCACAF-zóna selejtezősorozatának utolsó, harmadik szakaszában már csak nyolc csapat szerepel, közülük az első három jut ki az év végén sorra kerülő katari vb-re, a negyedik pedig interkontinentális pótselejtezőt játszik majd. A küzdelemből még négy kör van hátra.

Eredmények, 10. forduló:

Kanada-Egyesült Államok 2-0 (1-0)

Mexikó-Costa Rica 0-0

Panama-Jamaica 3-2 (1-1)

Honduras-Salvador 0-2 (0-1)

Az állás: 1. Kanada 22 pont, 2. Egyesült Államok 18 (13-7), 3. Mexikó 18 (13-8), 4. Panama 17, 5. Costa Rica 13, 6. Salvador 9, 7. Jamaica 7, 8. Honduras 3

Címlapról ajánljuk
Budakeszi polgármestere is megszólalt a katasztrófáról, a beszakadt födém alatt voltak a halottak, gázpalack is robbant

Budakeszi polgármestere is megszólalt a katasztrófáról, a beszakadt födém alatt voltak a halottak, gázpalack is robbant

Hatalmas lángok csaptak fel péntek reggel Budakeszin egy sorházban, valószínűleg egy illegális munkásszállón. Mintegy kéttucatnyi embert mentettek ki, de többen bennégtek. Három halottat találtak a romok alatt, és a mentők is elláttak négy életveszélyes, három súlyos és tizenöt könnyebb sérültet.
inforadio
ARÉNA
2026.02.13. péntek, 18:00
Hidasi Judit
japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája
Magyarok millióit vette célba a kormány, rekordpénzek dőlnek a lakossághoz - Orbán Viktor órákon belül még erre is rálicitálhat

Magyarok millióit vette célba a kormány, rekordpénzek dőlnek a lakossághoz - Orbán Viktor órákon belül még erre is rálicitálhat

Kevesebb mint két hónap maradt a parlamenti választásokig, és a kormány látványosan tesz annak érdekében, hogy a lakosság konjunktúraérzete, fogyasztói bizalma erősödjön. Ezen gazdaságpolitikai intézkedések nagy része először éppen ezekben a februári napokban érezteti a hatását (14. havi nyugdíj első heti összegének kiutalása, a fegyverpénz kifizetése, családi adókedvezmény további növelése, 2 gyerekes szja-mentesség elindítása), csak az év második hónapjában több mint ezer milliárd forintot hagyva pluszban az érintetteknél. Ez már közel van ahhoz az összeghez, mint amit 2022-ben a kormány kiszórt a választások előtt. Érdekes lesz látni, hogy Orbán Viktor a holnap délelőtt esedékes évértékelőjén tovább emeli-e a tétet a gazdaságpolitikai intézkedések tekintetében.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×