Infostart.hu
eur:
379.83
usd:
324.87
bux:
126534.75
2026. március 3. kedd Kornélia

Kikapott a címvédő otthonában a Szekszárd

Tizenharmadik mérkőzésén sem tudott győzni a Szekszárd a női kosárlabda Euroligában: az Atomerőmű szombaton sima vereséget szenvedett a címvédő és éllovas orosz Jekatyerinburg vendégeként.

Az eddigi 12 mérkőzésüket elvesztő szekszárdiak nehéz időszakon vannak túl, mivel koronavírusos fertőzöttjeik miatt a múlt héten a jekatyerinburgi Euroliga-mérkőzésüket és az NKA Universitas PEAC elleni bajnokijukat is elhalasztották. Szerdán a legutóbb ezüstérmes Salamancát fogadták, és közel álltak a bravúrhoz, ugyanis csak hosszabbításban maradtak alul a spanyolok ellen.

Az első euroligás győzelem megszerzése talán Jekatyerinburgban volt a legvalószínűtlenebb, mivel az uráliak az egész mezőny egyedüli veretlen csapataként 11/0-s mérleggel büszkélkedhettek, és ők nyerték meg a legutóbbi három Euroliga-szezont.

A tolnai csapat - amely 16/1-es mérleggel büszkélkedhet az NB I-ben - az első negyedben tudta csak tartani a lépést riválisával, amely a nagyszünetre már jelentős előnyre tett szert, és a folytatásban sem engedte felzárkózni vendégét. Az orosz együttesben a korábbi magyar válogatott Quigley Allie a mérkőzés legeredményesebbjeként 21 pontot dobott.

A sereghajtó szekszárdi csapat jövő szerdán esedékes rigai találkozója a letteknél született pozitív koronavírustesztek miatt elmarad.

később:

B csoport:

Sopron Basket-Fenerbahce (török) 19.00

Címlapról ajánljuk
Irán: mást mond Donald Trump és a hadügyminisztere, J.D. Vance alelnök pedig hallgat

Irán: mást mond Donald Trump és a hadügyminisztere, J.D. Vance alelnök pedig hallgat

Az Irán elleni katonai támadás nemcsak a Közel-Keletet rázta meg. Washingtonban sokan törésvonalakat vélnek felfedezni a kormányzaton belül. Donald Trump és alelnöke, JD Vance külön helyszínről követte az eseményeket, ami sokak szerint politikai különbségeket is jelezhet. Eközben Pete Hegseth hadügyminiszter szerint „nem rezsimváltó” háború folyik, miközben Donald Trump többször is egyértelműen kijelentette: rezsimváltást akar, és fel is szólította Irán népét, hogy „vegyék kezükbe saját sorsukat” a bombázások végeztével.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×