393.02
366.99
66821.6
Fucsovics Márton a svájci Roger Federer ellen játszik a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság férfi egyesének negyedik fordulójában 2020. január 26-án. Federer 4:6, 6:1, 6:2, 6:2 arányban győzött.
Nyitókép: MTI/EPA/Roman Pilipej

Véget ért Fucsovics menetelése

Három gémet nyert a magyar játékos.

Fucsovics Márton két sima játszmában kikapott Filip Krajinovictól a Cincinnatiből New Yorkba áthelyezett keménypályás tenisztorna férfi versenyének keddi nyolcaddöntőjében.

A világranglistán 84. magyar játékos és a rangsorban 32. riválisa is indiszponáltan kezdett: ugyan Krajinovic megnyerte első adogató játékát, azonban a következő öt gém a fogadóé lett. A szerb játékos nyugodott meg hamarabb, így 38 perc után úgy nyerte meg 6:2-re az első szettet, hogy Fucsovics mind a négy adogató játékát elvesztette.

A folytatásban már egyáltalán nem volt azonos súlycsoportban a két teniszező, Krajinovic úgy húzott el 5:0-ra, hogy nyíregyházi ellenfele ezalatt mindössze négy labdamenetet nyert meg. Fucsovics hetedik próbálkozásra először tudta hozni saját szervajátékát, de a következő gémet semmire elvesztette, így mindössze 65 perc után vereséget szenvedett.