68088.24
2024. május 19. vasárnap Ivó, Milán

Hatgólos előnyt szerzett a Fradi a kupadöntő első mérkőzésén

A Ferencváros 12-6-ra nyerte Nagyváradon a vízilabda Eurokupa első mérkőzését.

Magyar góllal kezdődött a mérkőzés, egy megúszás után Mitrovics átadását követően Avramovics sikerrel fejezte be az akciót, CSM Digi Oradea–Ferencváros 0-1.

Tiberiu Negrean emberfórt hagyott ki.

Sztefan Mitrovics eddig kulcsszereplő, a remek előkészítés után ezúttal góllal jelentkezik, 0-2.

A nagyváradiak újabb előnyt hagytak ki. Ameddig ahány gólt lő az FTC, annyi előnyt hagy ki a Digi Oradea, nagy baj nem lehet.

Már két magyar, Szirányi Balázs és Katonás Gergő is szemsérülést szenvedett. Nem feltétlenül durvaságok miatt, inkább pechük van. Az FTC is kihagyott egy előnyt.

A következőnél Pijetlovics, a vendégek leghíresebb játékosa még védett, de kaptunk egy még újabb fórt. Pohl Zoltán góljával: 0-3!

Az első szünet a románok megszerezték az első góljukat. Diaconu lőtte, 1-3.

Nincs miért aggódni, Tóth Márton centergóllal növelte a magyar csapat előnyét, 1-4.

A nagyváradi edző, a korábban a Ferencvárosban is szerepelt Kádár Kálmán időkérése után Gheorghe szépített, 2-4.

Az első negyedben jobban játszott az FTC, ebben a játékrészben eddig kimaradnak a helyzetei.

Az előző mondat második része már csak múlt időben igaz. Jansik Szilárd középről, szinte teljesen a víz alól lőtt szép gólt, 2-5.

Eltelt a mérkőzés fele, nagyszünet. Az FTC magabiztosan vezet.

Madaras Norbert eddig kevésbé villogott, de most megmutatta, miért tartanak tőle a váradiak. Nyolc méterről óriási gólt lőtt, 2-6.

Úgy fest, a páratlanok igazán a Fradi negyedei. A harmadikban is nagyon megy, Marko Csuk már ötgólosra növelte az előnyt, 2-7.

A védekezés megérdemel egy jó mondatot: Vogel Somával az élen kiválóan teljesít a Fradi védekezésben, húsz perc alatt két gólt kapott.

Georgescu lövése nyomán a román csapat legalább azt elmondhatja, hogy negyedenként lőtt egy gólt átlagosan, 3-7.

Sztefan Mitrovics góljával 3-8.

Mateja Aszanovics a végén még szépít, de így is négygólos Fradi-előny a negyedik negyed előtt, 4-8.

Szünet

Gheorghe az első kétgólos román az estén, 5-8.

Szirányi, akinek már kevésbé fájhat a szeme, megdobta az első gólját, 5-9.

Szaporán potyognak a gólok, Nikola Radjen találatával 6-9.

Csuk a következő gólszerző, a Fradi ügyel arra, nehogy nagyon belelkesedjenek a románok, 6-10.

Sztefan Mitrovics már a harmadik góljánál tart, 6-11

Varga Dániel első góljával a Fradi megint kétszer annyi gólnál tart, mint a CSM Digi, 6-12

Vége a mérkőzésnek, hatgólos sikerrel várhatja a Fradi a budapesti visszavágót.

Eurokupa-döntő, 1. mérkőzés

CSM Digi Oradea–FTC 6-12 (0-3, 2-2, 2-3, 2-4)

Góldobók: Gheorghe 2, Diaconu, Aszanovics, Georgescu, Radjen, ill. Sz. Mitrovics 3, Marko Csuk 2, Avramovics, Madaras, Pohl, Tóth, Jansik, Szirányi, Varga Dániel

Minden bejelentés számít a gyermekek online bántalmazása elleni harcban

A szabályozás területén megindult fejlődés Európa és Magyarország számára is kiemelten fontos, csak ez teremti meg a lehetőséget a gyermekek szexuális kizsákmányolásának feltárásához, és teszi lehetővé a gyermekek védelmét az online térben – mondta Varga Árpád, az NMHH gyermekvédelmi főosztályának elemzője.

Szuperhatalmak versengenek egymással azért, ami egyre keresettebb az egész világon

Rengetegféle chipet gyártanak világszerte, amelyek még inkább kompatibilisebbek azokkal a felhasználási területekkel, ahol félvezetőket használnak – mondta az InfoRádióban a chipek jelentőségéről és egyre hangsúlyosabb szerepéről elemzést író Tasnádi Zsombor. Arról is beszélt, hogy a legmodernebb chipeket a hadiipar is beveti, rakétarendszerek vezérléséhez használják.
2024.05.21. kedd, 18:00