Infostart.hu
eur:
379.12
usd:
319.29
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia

Fölényesen nyert a Szolnok

A Szolnok nyerte a vízilabda BENU férfi Magyar Kupát: a Tisza-parti együttes a sorozat vasárnapi döntőjében rendkívül magabiztosan, 10-4-re győzte le a címvédő Egert.

A várakozásoknak megfelelően kőkemény védekezéssel kezdett mindkét együttes, a nyitónegyed így egyetlen találatot hozott, Varga Dénes emberelőnyből volt eredményes.

A második felvonást Hosnyánszky Norbert gyönyörű elhajlásos egyenlítő gólja nyitotta meg, de nem kellett sokat várni a válaszra, Milan Aleksic fórból bombázott a hálóba (2-1). A Szolnok szerb különítménye elkapta a fonalat, előbb Andrija Prlainovic szabadult meg őrzőjétől és lőtt a kapuba, majd újfent Aleksic értékesített egy emberelőnyt (4-1). Az Eger többször még lövésig sem jutott el, Vámost Márton kegyetlen lövésével - pont a kapus feje fölé középre - pedig négygólos hátrányba került. Erdélyi Balázs büntetőből szépített, majd a negyed zárótámadása előtt Dabrowski Norbert időt kért, négy másodperccel a dudaszó előtt Lőrincz Bálint tette szorosabbá az összecsapást (5-3).

A harmadik negyed elején Vámos állította vissza a háromgólos különbséget, Boris Vapenski révén azonban gyorsan válaszolt az Eger. Fél perccel a játékrész vége előtt Aleksic harmadik találatával rendkívül nehéz helyzetbe került az Eger (7-4).

A zárófelvonás elején Aaron Younger révén négygólosra duzzadt a szolnoki előny, ezzel gyakorlatilag el is dőlt a találkozó.

BENU férfi Magyar Kupa, döntő (Tüskeuszoda)

Szolnoki Dózsa-Közgép - ZF-Eger 10-4 (1-0, 4-3, 2-1, 3-0)

gólszerzők: Aleksic 3, Vámos, Younger 2-2, Varga Dé., Prlainovic, Gocic 1-1, illetve Hosnyánszky, Erdélyi, Lőrincz, Vapenski 1-1

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×