Infostart.hu
eur:
384.84
usd:
328.43
bux:
121282.66
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Vettel döntött a jövőjéről

A négyszeres Forma-1-es világbajnok Sebastian Vettel a Ferrari évzáró rendezvényén megerősítette, hogy a következő szezonban is az olasz istálló pilótája lesz.

A legnagyobb sikereit még az osztrák Red Bullnál érte el a német versenyző, akinek jövőjével kapcsolatban azután indultak meg a találgatások, hogy honfitársa, az idén a Mercedesszel világbajnok Nico Rosberg múlt pénteken váratlanul bejelentette a visszavonulását.

"Nem titok, hogy nekem és csapattársamnak, Kimi Räikkönennek is érvényes szerződésünk van a 2017-es szezonra a Ferrarival, így egyértelmű a jövőm. Nem tudom, a Mercedes mit tervez, de nekünk magunkkal kell foglalkoznunk, hiszen sok változást hoz az új idény. Pozitív hangulatban készülünk az új évre" - mondta a Ferrari Daytonában tartott évzáró rendezvényén Vettel.

A 29 éves német pilóta hozzátette, nagyon bátor döntésnek tartja Rosberg visszavonulását, mert nem könnyű a csúcson abbahagyni. Ugyanakkor leszögezte, ő továbbra is nagyon élvezi a versenyzést, és esze ágában sincs befejezni Forma-1-es karrierjét.

Egyelőre nem tudni, jövőre ki lesz a háromszoros világbajnok Lewis Hamilton csapattársa a Mercedesnél, ám az istálló - ügyvezetői jogkörrel egyébként nem rendelkező - elnökeként is dolgozó Niki Lauda vasárnap azt nyilatkozta, még ebben a naptári évben kiválasztják Rosberg utódját.

A fogadóirodák - és a szakértők - a csapat 22 esztendős német tesztpilótáját, a 2016-ban Manorral versenyző Pascal Wehrleint tartják a legnagyobb esélyesnek Rosberg ülésére.

Címlapról ajánljuk
Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Cseh Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara külügyekért felelős alelnöke az InfoRádióban kedden elmondta, egy hete még semmi esélyt nem adott volna, hogy a gazdák nyomásgyakorlása eredményt hoz, de egy hét alatt jelentős változás történt az európai közvéleményben.

Formálódik Donald Trump béketanácsa – és az is, kik akarnak részt venni benne

Az amerikai elnök 60 országot hívott meg a gázai béketanácsba, de állandó tagságot csak bizonyos feltételekkel lehet kapni. A kazah, az üzbég és a fehérorosz elnök mellett Orbán Viktor is üdvözölte a kezdeményezést, Oroszország, Lengyelország és Izrael még kivár, a francia államfő viszont egyértelműen közölte, hogy a jelenlegi feltételekkel nem csatlakoznak a testülethez.
Általános undor kezd kialakulni az amerikai eszközökkel szemben

Általános undor kezd kialakulni az amerikai eszközökkel szemben

Hatottak a Donald Trump által belengetett vámfenyegetések és Grönland elfoglalásának megerősítése, a piacok nem fogadták jól, és ma is lefelé tartanak. Az európai lefordulás után egyre nagyobb az esés az amerikai részvénypiacokon, az emelkedést korábban vezető nagy tech papírok, az Nvidia, a Tesla, az Amazon, a Microsoft ma mind lefordultak. Közben gyengül a dollár, emelkednek az állampapírhozamok. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×