360.9
68568.49
2024. május 7. kedd Gizella

Sima vereség, gyenge játékkal a svédektől

A magyar labdarúgó-válogatott évzáró mérkőzésen, nagyon tartalékos összeállításban, 2-0-ra kikapott a minden részében jobb svéd együttestől a Groupama Arénában. Király Gábor, Juhász Roland, illetve civilben Hajnal Tamás és Vanczák Vilmos elköszönt a nemzeti tizenegytől.

A mérkőzés előtt az MLSZ vezérkara és a közönség elbúcsúztatta a korábbi évek négy meghatározó játékosát, Király Gábort, Juhász Roland, Vanczák Vilmost és Hajnal Tamást. A magyar válogatott, körülbelül tízezer néző előtt, a Király - Fiola, Juhász, Pintér, Kádár - Elek, Vida - Lovrencsics, Németh, Stieber - Priskin tizeneggyel kezdett.

A svédek kezdték aktívabban a mérkőzést, helyzet nélkül.

A 16. percben Királyról kijött egy lövés, Thelin közelről a kapufára vágta a labdát.

Lovrencsics lövése után ismét a svédek jöttek, Sam Larsson labdáját Király bravúrral védte.

A félidő közepén lesgólt értek el a svédek.

A 27. percben Németh Krisztián, szólója után, alig lőtt mellé 15 méterről.

Cserélt a csapat, lezárult egy korszak a magyar futballban, Király Gábor helyére az újonc Megyeri Balázs állt.

Szegény még labdához sem ért, már gólt kapott, Sam Larsson szabadrúgása átment a sorfalon, s egy védőn megpattanva a hálóba jutott.

A félidő utolsó percében Juhász Rolandot megtapsoltatta Bernd Storck, a védő helyére beállt az újonc Hangya Szilveszter.

A második félidőre újabb újonc szállt be, a Vidát váltó Berecz Zsombor, a Vasas futballistája.

Újabb csere: a harmadik karszalagos ember ment le, Priskin Tamást, az alkalmi csapatkapitányt Böde Dániel váltotta. Király, Juhász és Priskin után Elek Ákos lett a "csk".

Rohdén lövését hárította Megyeri, némi üggyel-bajjal.

Már két góllal vezetnek a svédek, Thelin, Fiola és Pintér határozatlansága következtében a balszélső helyén betört a tizenhatoson belülre, majd éles szögből a bal alsó sarokba lőtt., Magyarország-Svédország 0-2.

Fiola Attilát Botka Endre, a Bp. Honvéd védője váltotta. Ő a nap negyedik magyar újonca.

A nap utolsó magyar újonca, Nagy Dominik is pályára került, Lovrencsics Gergő ment le.

Egy magyar "helyzetke" a végére, Németh Krisztián 14 méterről, kapásból, kapu fölé lőtt.

Vége a mérkőzésnek, 2-0-s vereséget szenvedett a magyar csapat.

2024.05.07. kedd, 18:00