Infostart.hu
eur:
379.47
usd:
319.19
bux:
129447.89
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta

Storck kijelölte az összetartás keretét

Bernd Storck, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya csütörtökön kijelölte azt a tizennyolc fős keretet, amely hétfőtől egyhetes összetartáson vesz részt Telkiben.

A nemzeti együttes a világbajnoki selejtezősorozat szeptember 6-i rajtjára készül. Az első ellenfél a Feröer-szigetek lesz Tórshavnban.

A magyar szövetség honlapjának csütörtöki beszámolója szerint hétfőn a keret Magyarországon szereplő játékosai kezdik meg a munkát Telkiben néhány olyan labdarúgóval, akik az elmúlt időszakban mutatott teljesítményükkel hívták fel magukra a német szakvezető figyelmét. A második héten csatlakoznak a kerethez a légiósok, ekkor már csak a feröeri mérkőzésen számításba vett labdarúgók készülnek majd Telkiben.

Storck elmondta, az első heti összetartás intenzív munkával, fizikai tesztekkel, felmérésekkel telik majd, az edzőtábor utolsó napján pedig egy tesztmeccs zárja a programot, az ellenfél a szeptember 1-jei, Liechtenstein elleni Eb-selejtezőjére készülő U21-es válogatott lesz. A szakember hozzátette, az újonnan behívott játékosok mostani kerettagsága nem jelenti azt, hogy máris a tétmeccsekre készülő nemzeti csapat tagjának érezhetik magukat, de ebben a pár napban esélyük lesz egy lépéssel közelebb kerülni a válogatotthoz.

"A behívott játékosok mindegyike bizonyított már valamilyen formában, néhányan aktuális jó teljesítményükkel, mások képességeikkel hívták fel magukra a figyelmet. Szeretnék mindenkiről pontosabb képet kapni, a fizikai tesztek eredményei mellett közvetlen tapasztalatot gyűjteni személyiségükről, képességeikről egyaránt. A keret tagjainak lehetőségük nyílik arra, hogy megmutassák, a közeli vagy távolabbi jövőben helyet követelhetnek maguknak a válogatottban" - fogalmazott Storck, aki elárulta, a jövő pénteki edzőmeccset követően a játékosok egy része az U21-es kerethez csatlakozik, míg a Feröer-szigetek elleni közvetlen felkészülést megkezdő keret tagjai - a légiósokkal kiegészülve - egy pihenőnap után, vasárnap folytatják a munkát.

Storck köszönetet mondott a kluboknak, hogy korábban kezdheti a felkészülést a fontos vb-selejtezőre, mert ez lehetőséget ad arra, hogy új játékosok is bizonyíthassanak Telkiben. A német tréner kérésére megváltozott az OTP Bank Liga programja, beiktattak egy hétközi fordulót, ezáltal a jövő hétvégén nem lesz játéknap, s így már a hét elején megkezdődhet a válogatott felkészülése.

A mostani keretben hét olyan játékos szerepel, akik ott voltak a nyári Európa-bajnokságon nyolcaddöntős együttesben, hat olyan fiatal is van a névsorban, akik még szerepelhetnek az U21-es korosztályos válogatottban, de érkeznek Telkibe abszolút újoncok is, mint például a diósgyőri Bognár István és a kispesti Eppel Márton.

Magyarország a 2018-as, oroszországi vb egyetlen olyan európai selejtezőcsoportjában szerepel, amelyben három Eb-nyolcaddöntős gárda van. Az Európa-bajnok Portugália mellett Svájc, a Feröer-szigetek, Lettország és Andorra lesz a magyarok ellenfele. A kilenc csoportból az elsők jutnak ki, míg a nyolc legjobb második pótselejtezőt játszik majd a részvételért.

A magyar labdarúgó-válogatott összetartásának kerete:

kapusok:

Dibusz Dénes (Ferencváros), Kovácsik Ádám (Videoton FC)

védők:

Baki Ákos (MTK Budapest), Botka Endre (Budapest Honvéd), Fiola Attila (Puskás Akadémia), Hangya Szilveszter (Vasas), Korcsmár Zsolt (Vasas), Korhut Mihály (Debreceni VSC), Lang Ádám (Videoton FC)

középpályások:

Bognár István (Diósgyőri VTK), Csiki Norbert (Gyirmót FC), Elek Ákos (Diósgyőri VTK), Gera Zoltán (Ferencváros), Kovács István (Videoton FC), Nagy Dominik (Ferencváros), Vida Máté (Vasas)

csatárok:

Böde Dániel (Ferencváros), Eppel Márton (Budapest Honvéd)

Címlapról ajánljuk
Tánctilalom, rabszolgaság, születési előjogok – döbbenetes szabályokat vezettek be a tálibok

Tánctilalom, rabszolgaság, születési előjogok – döbbenetes szabályokat vezettek be a tálibok

Új büntető törvénykönyv lépett érvénybe Afganisztánban. A kódex tág nyelvezetet használ, kiszélesítve a bírák és a tisztviselők döntési jogkörét, teret biztosítva egyebek mellett az önkényes letartóztatásoknak. Dócza Edith Krisztina, a Migrációkutató Intézet vezető elemzője az InfoRádióban elmondta: társadalmi osztályok alapján sorolják be azt, hogy az adott bűnelkövető milyen büntetésre számíthat. Afganisztánban tilos a tánc és a táncnézés, a tálibellenes mozgalmak résztvevői pedig akár halálbüntetést is kaphatnak.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Összeomlott Ukrajna támogatása, nagy bejelentésre készül Zelenszkij - Híreink az ukrán frontról szerdán

Összeomlott Ukrajna támogatása, nagy bejelentésre készül Zelenszkij - Híreink az ukrán frontról szerdán

Az orosz erők nagy erőkkel nyomulnak előre az ukránok által 2022-ben visszafoglalt Liman térségében: az észak-donyecki város ostroma lényegében megkezdődött, az oroszok a környező falvak elfoglalásával akarják bekeríteni a települést. Közben nagyobb katonai műveletek zajlanak Kosztantynivka, Pokrovszk, Huljajpole térségében is. Közen orosz lapok és internetes OSINT-bloggerek arról írnak: kisebb ellentámadást indított az ukrán hadsereg a déli fronton - Kijev ezt nem erősítette meg egyelőre. Diplomáciai fronton egyelőre nem látszik áttörés: Moszkvából több, Amerikával szemben kritikus nyilatkozat is jött az elmúlt napokban. A nap folyamán megjelnetek a Kiel Institute adatai: ebből kiderül, hogy Ukrajna katonai támogatása 2022 előtti mélypontra süllyedt. Az FT közben információkat szerzett arról, hogy Zelenszkij elnök választásokat akar tartani Ukrajnában - erről a napokban érkezhet hivatalos bejelentés. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×