395.25
366.67
65113.28

A Sevilláé az EL: a második félidő triplája mesterhármast ért

Kiváló második félidőbeli játékával a Sevilla FC fordított a Liverpool FC ellen, 0-1-ről 3-1-re alakítva az eredményt, sorozatban harmadszor is megnyerte az Európa Ligát.

A két csapat összeállítása. Liverpool: Mignolet, Clyne, Lovren, Toure, Moreno, Milner, Can, Lallana, Firmino, Coutinho, Sturridge. Cserék: Ward, Benteke, Henderson, Lucas, Allen, Origi, Skrtel.

Sevilla: Soria, Mariano, Rami, Carriço, Escudero, Krychowiak, Nzonzi, Coke, Banega, Vitolo, Gameiro. Cserék: Sergio Rico, Kolodzieczak, Iborra, Cristoforo, Pareja, Konopljanka, Llorente.

A tizedik perc végén alakult ki az első helyzet Sturridge fejese után a portugál Carriço a gólvonal elől, ollózva mentett. Egy perccel később Carriço kézzel ütötte el a labdát a tizenhatosán belül, Firminóval ütközve.

Eltelt újabb tíz perc, óvatosan futballozik mind a két csapat.

Sturridge újabb helyzete: Soría kiválóan lépett ki a kapujából.

Az eddigi legnagyobb Sevilla-lehetőség: Gameiro ollózott, kevéssel a kapu mellé.

35. perc: Sturridge harmadik kísérlete már „ül”: bal külsővel nagyon szép gólt csavart. Liverpool–Sevilla 1-0.

A 38. percben Lovren a kapuba fejelte a labdát, de a lesen álló Sturridge zavarta a kapust.

Legalább a második gyanús eset a spanyol tizenhatoson belül.  Újra kézzel ért bele egy védő a labdába.

Szenzációsan kezdődött a második félidő: Gameiro a 18. másodpercben kiegyenlített. Az angolok talán csak egyszer értek a labdához. Liverpool–Sevilla 1-1.

Mintha másik meccs lenne: Gameiro egyedül ugrott ki, ziccerbe került, Touré utolérte, még be tudott csúszni a labda útjába.

Gameiro elé került a labda hat méterre az angol kaputól. Lőtt, de Mignolet bravúrral védett.

Már vezet a Sevilla! Coké egy gyönyörű támadás végén vette be Mignolet kapuját. Liverpool–Sevilla 1-2

Már 3-1. Hosszas gondolkodás után Jonas Eriksson megadta a gólt. Coké lesgyanús helyzetből növelte csapata előnyét. Liverpool–Sevilla 1-3

Coké újabb nagy helyzete után szöglet.

Vége a mérkőzésnek, 3-1-re nyert a Sevilla, s sorozatban harmadszor is megnyerte az Európa Ligát.

Mi vezetett a németországi Zöldek zuhanórepüléséhez?