392.27
366.85
67039.3

A Barcelona egyre nagyobb bajban!

Tovább tart a Barcelona mélyrepülése: a katalán sztárcsapat a szerdai Bajnokok Ligája-búcsút követően vasárnap elszenvedte sorozatban harmadik bajnoki vereségét, miután hatalmas meglepetésre hazai pályán 2-1-re kikapott a Valenciától.

A Barcelona legutóbb 2003 februárjában kapott ki sorozatban háromszor a Primera Divisiónban.

Ahogyan az várható volt, a címvédő Barcelona nekiesett ellenfelének és szinte kapujához szegezte riválisát, ugyanakkor Diego Alves, a Valencia kapusa elképesztő bravúrok sorozatát mutatta be. Először a 26. percben némult el a Camp Nou, Guilherme Siqueira bal oldali éles szögből leadott lövése megpattant Ivan Rakiticon, a labda pedig a hálóban kötött ki (0-1).

A folytatásban tovább nyomult a katalán csapat, de Alves továbbra is fantasztikusan védett. Az első félidő végén jött a második sokk, újra a Barcelona bal oldala lazult fel, Santi Mina futott el és passzolt a jobb alsóba (0-2).

A fordulást követően a 63. percben szépített a Barca: Lionel Messi 515 perc után szerzett újra gólt, az ötszörös aranylabdás klasszisnak ez volt pályafutása 500. találata, 450-et a gránátvörös-kékek színeiben, 50-et pedig az argentin válogatottban jegyez. Nem sokkal később Rakitic egyenlíthetett volna, de a horvát középpályás közeli próbálkozását is védte Diego Alves. A 83. percben Neymar lábában maradt az egyenlítés, a brazil csatár közeli lövését blokkolták. A 90. percben Gerard Piqué került hatalmas helyzetbe, de a világ- és Európa-bajnok védő öt méterről mellé lőtt.

Újabb botlásával a Barcelonának elfogyott az egy hónappal ezelőtt még tetemes, nyolcpontos előnye az Atlético Madriddal szemben, s az ősi rivális Real Madrid is csak egy ponttal van lemaradva.

Érdekesen erős volt az esti órákban a forint

Összességében jól sikerült ez a hét a forint számára, stabil volt és az utolsó két nap menetelésének köszönhetően felértékelődéssel zárta a hetet. Az S&P hitelminősítő péntek este megerősítette Magyarország adósbesorolását és a stabil kilátáshoz sem nyúlt, ami szintén kedvező a hazai fizetőeszköz szempontjából, amely a 392-es szinten fejezte be a pénteki kereskedést az euró ellenében. Devizapiaci témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.