366.85
67039.3
2024. április 28. vasárnap Valéria

Negyedszer is kikapott a bajnok Debrecen

A Győr nehezen kiharcolt győzelemmel erősítette pozícióját. Az MTK győzött Debrecenben a sorozatban a negyedik vereségét elszenvedő bajnok ellen. A Kecskemét az utolsó pillanatban mentett pontot a kihagyott tizenegyesek mérkőzésén a Paks ellen. Nem született gól a Pécs és a Videoton találkozóján.

A győri mérkőzés elején gyorsan kétgólos előnyt szerzett a zöld-fehér alakulat. A vendégcsapat ugyanakkor egy nagy védelmi hiba után szépített. A szünet után ellaposodott a játék, a kapuk csak ritkán forogtak veszélyben, ezzel együtt az őszi bajnok, listavezető Győr megőrizte előnyét, így 14 mérkőzés óta veretlen a bajnokságban.

Kecskeméten az első félidőben Tarabai buktatásáért megítélt tizenegyest Litsingi fölé lőtte, majd egy veszélytelennek tűnő beadás után Vaskó saját kapujába emelte a labdát. A második félidőben számtalan kihagyott kecskeméti gólszerzési lehetőség után tizenegyeshez jutott a Paks, de Simon lövését Borszéki kivédte. A hazaiaknak végül a mérkőzés utolsó percében sikerült egyenlítenie Pekár szabadrúgása révén.

A Nagyerdőben jól kezdett a Debrecen, beszorította az MTK-t, ennek ellenére a kék-fehérek egy gyönyörű ellentámadás végén a 150. bajnoki mérkőzésén szereplő Kanta József révén megszerezték a vezetést. Ez kissé görcsössé tette a hazai alakulatot, amely próbálkozott ugyan, de komoly helyzetet nem tudott kialakítani az első félidőben. A fordulást követően is inkább a hazaiak irányították a mérkőzést, ám mivel egyre inkább ki kellett nyílniuk, így az MTK-nak jóval több lehetősége akadt a gyors kontrák vezetésére. Egy ilyen akció végén a csereként beállt Vass középre adását a menteni igyekvő Korhut saját kapujába rúgta, amivel eldőlt az összecsapást.

A székesfehérváriaknak megszakadt a győzelmi sorozatuk - előzőleg egymás után három mérkőzést nyertek -, de így is négy találkozó óta veretlenek a bajnokságban, míg a Pécs hat fordulón át nem talált legyőzőre. A pécsiek szerezhettek volna vezetést az első félidőben, de Bajzát kihagyta a játékrész egyetlen nagy helyzetét. A szünet után inkább a Videoton veszélyeztetett, Nikolics például a kapufát találta el. Összességében igazságos döntetlen született. DVSC-TEVA-MTK 0-2 (0-1)
Debrecen, 6000 néző. Jv.: Vad II
DEBRECEN: Verpecz - Bernáth, Simac, Szűcs I., Korhut - Czvitkovics, Varga J., Kulcsár T. (Pölöskey, 15.; Sidibe, 46.), Bódi, Rezes (Sel. Bouadla, 68.) - Coulibaly
MTK: Hegedüs L. - Wolfe, Vukmir, Kelemen, Hidvégi - Könyves (Vass P., 72.), Zsidai - Kanta J., Vadnai, Csiki (Nikházi, 80.) - Tischler (Balajti, 92.)
Gólok: 0-1 Kanta J. (9.), 0-2 Korhut (77., öngól)

KECSKEMÉTI TE-MVM PAKS 1-1 (0-1)
Kecskemét, 2433 néző. Jv: Németh
KTE: Borszéki - Koszó, Póti, Vaskó, Forró - Ramos, Savic, Patvaros (Pekár, 65.) - Litsingi (Salami, 74.), Burgos (Dosso, 82.), Tarabai
MVM PAKS: Csernyánszki - Fiola, Éger, Szabó, Csehi - Bori (Lázok, 61.), Heffler T., Sipeki (Bartha, 68.), Kulcsár - Simon, Tököli (Heffler N., 79.)
Gólok: 0-1 Vaskó (16., öngól), 1-1 Pekár (90.)

GYÕRI ETO FC-EGRI FC 2-1 (2-1)
Győr, 3000 néző. Jv.: Oláh
GYÕR: Sztevanovics - Tokody, Lipták, Takács Á., Völgyi - Pátkai, Kamber (Kronaveter, 73.), Trajkovics (Nicorec, 50.) - Varga R. (Andrics, 59.), Strestík, Koltai
EGER: Brljak - Balog Zs., Kovács G., Mecinovic, Piller - Albert, Kabele (Horváth Z., 74.), Németh N., Pavicsevics (Dobrics, 79.), Farkas Á. (Hristov, 66.) - Vujovics
Gólok: 1-0 Kamber (12.), 2-0 Koltai (15.), 2-1 Németh N. (32.)

PMFC-MATIAS-VIDEOTON FC 0-0

Pécs, 4000 néző. Jv.: Andó-Szabó
PMFC: Dibusz - Fodor, Lantos, Krejci, Zeljkovic - Horváth A. (Demjén, 79.), Akassou (Nagy O., 56.), Grumics (Bodnár, 83.), Uzoma, Wittrédi - Bajzát
VIDEOTON: Bozsovics - Brachi, Vinícius, Caneira, Szolnoki - Gyurcsó, Mitrovic, Sándor Gy. (Kovács I., 46.), Tóth B. (Oliveira, 75.), Walter Lee (Torghelle, 68.) - Nikolics

Meglepő eredményei lettek a nagy légkonditesztnek

A Tudatos Vásárlók Egyesülete nemzetközi együttműködésben 57, Magyarországon is megvásárolható klímaberendezést tesztelt. Az eredményekről Dénes Júlia, az egyesület munkatársa beszélt az InfoRádióban.