362.1
68002.24
2024. május 3. péntek Irma, Tímea

Messi duplájával fordítva nyert a Barcelona a Szpartak ellen

Izgalmas meccseket hozott a BL-főtábla első 2012-es őszi szerdája. A Juve 0-2-ről felállva közel állt a győzelemhez a Stamford Bridge-en. A Barcelona hátrányból fordítva nyert a Szpartak ellen a Nou Campban. Pazar rajtot vett a CFR Cluj és a BATE Boriszov

Manchester United-Galatasaray:

A30. másodpercben a Galata okkal reklamált büntetőt. Vidics minden bizonnyal szabálytalamkodott Umut Buluttal szemben.

A török csapat hét percig bírta kapott gól nélkül. Michael Carrick találatával máris előnybe kerültek a Vörös Ördögök. 1-0

Lille OSC-BATE Boriszov: Az első nagy meglepetés, előnybe került Volodko góljával a Debrecent is búcsúztatott fehérorosz bajnok. 0-1

Barcelona-Szpartak Moszkva: Megvan a katalánok első gólja is a BL-szezonban, Tello lőtte. Rossz hír a Barcelona híveinek, hogy néhány perccel korábban a megsérült Piqué cserét kért, Alex Song állt a helyére. 1-0

Lille OSC-BATE Boriszov:  A jelek szerint a Lille nem a PSG, a BATE pedig nem a Dinamo Kijev. Rogyionov góljával már kétgólos a vendégek előnye. 0-2

Sporting Braga-CFR Cluj: A románok vezetést szereztek Portugáliában. A góljukat Rafael Bastos lőtte, aki - figyelem! - a Bragától igazolt a kolozsvári együtteshez. 0-1

Sporting Braga-CFR Cluj: Rafael Bastos nagyon tudja, mit kell tenni a Braga védői ellen. Újabb gólt szerzett. 0-2

Barcelona-Szpartak Moszkva:
Az oroszok meglepetésre kiegyenlítettek, Emmanuel Emenike lövése után Daniel Alvesről a saját kapujába került a labda. 1-1.

Bayern München-Valencia: Bastian Schweinsteiger góljával vezetést szerzett a bajor gárda. Ribéry, Kroos, Robben, Schweinsteiger volt a labda útja, "Schweini" szép gólt lőtt. 1-0

Chelsea-Juventus: Öt perc alatt három gól esett a Stamford Bridge-en, mindhármat dél-amerikai játékos szerezte. Előbb a kékek jutottak kétgólos előnyhöz, a brazil Oscar remeklésének köszönhetően, majd Arturo Vidal szépített. A britek különösen Oscar második gólját ünneplik, máris megszületett a szóvicc arról, hogy Oscar-díjat érdemelne.A Juve korábban két nagy helyzetet is kihagyott, aztán a kétgólos hátrányból kicsit vissza tudott kapaszkodni. 2-1

Lille OSC-BATE Boriszov:  Ilyen jól a BATE még Nyíregyházán sem játszott... Olehnovics révén már három góllal vezetnek a szünet előtt. 0-3

Sahtar-Nordsjaelland: Megvan az ukránok vezető gólja is, Mkhitarjan a gólszerző. 1-0

Manchester United-Galatasaray: A United 1-0-ra vezet, de nem könnyű a meccs a számára. A törökök - akik közül nyilván több játékost is láthatunk majd a Puskás Stadionban október 16-án 0 kétszer is eltalálták a kapufát, kétszer is nem teljesen ok nélkül  tizenegyest reklamáltak, egyáltalán nem játszanak alárendelt szerepet.

Szünet minden mérkőzésen.

A második játékrészből mindenütt eltelt tíz perc, újabb gól nem született.

Manchester United-Galatasaray:  A törökök nem fogják szeretni Wolfgang Starkot. Európa egyik legjobb bírója a Galatának nem adott tizenegyest, a Man Unitednek, noha nem volt tisztább eset, igen. Úgy ítélte meg, Burak Yilmaz szabálytalankodott Rafaellel szemben. Nani kihagyta a büntetőt, maradt az 1-0. Az őszi szezonban ez már a harmadik kihagyott büntetője a Vörös Ördögöknek.

Barcelona-Szpartak Moszkva: Meglepetésre a Szpartak vezetést szerzett, ezt is egy brazil szerezte. De ez már "saját" gól! Az olimpiai ezüstérmes Romulo, aki a nyáron érkezett a Vasco da Gamából, az ír McGeady beadása után vette be Victor Valdés kapuját. 1-2

Lille OSC-BATE Boriszov:  Szépítettek a franciák, a gólt a kameruni válogatott középhátvéd, Aurélien Chedjou szerezte. 1-3

Chelsea-Juventus: Kifejezetten jó a mérkőzés. A Juve nagy erőket mozgósít az egyenlítésért, de egyelőre a Chelsea áll jobban. 2-1

Barcelona-Szpartak Moszkva: Ha baj van, jön Messi. Az argentin Tello labdájából lőtte a kiegyenlítő gólt. 2-2

Sahtar-Nordsjaelland: Az örmény válogatott Henrik Hamleti Mkhitarjan nagy napja a mai. Megszerezte a második gólját is. Érdemes tudni róla: a legutóbbi szezonban őt választották a szurkolók a brazilokkal teli klub legjobbjának. 2-0

Bayern München-Valencia: Toni Kroos találatával immár megnyugtató a bajorok előnye. 2-0.

Chelsea-Juventus: Bonucci odalépett Oscarnak, a Chelsea legjobbját kénytelen Roberto Di Matteo lecserélni. 2-1

Manchester United-Galatasaray: Darren Fletcher a pályán. A súlyos betegségből felépült középpályás 11 hónap után először játszik tétmérkőzésen.

Chelsea-Juventus: Fabio Quagliarella bevette Petr Cech kapuját. Claudio Marchisio passza után lőtt gólt a cserecsatár. A Chelsea-nek ügyelnie kell a döntetlenre is, mert nagyon lendületbe jött a Juve. 2-2

Barcelona-Szpartak Moszkva: A katalánok egy Messinyivel jobbak a remekül küzdő oroszoknál. Lionel Messi szerezte a Barcelona harmadik gólját is. Ritkaság: fejjel! A legutóbbi négy BL-idény gólkirálya az ötödik koronára is startolt. 3-2

Chelsea-Juventus: Quagliarella a felső lécre lőtte a labdát. Nyerési esélyt szalasztott el a Juventus. 2-2

Bayern München-Valencia:  A korábban a Bundesligában is szerepelt Nelson Valdez góljával szépítettek a spanyolok. Túl későn. 2-1