356.05
68088.24
2024. május 18. szombat Alexandra, Erik

A Vasas kiesőhelyre csúszott hátra hazai vereségével

Az öt szombati mérkőzésből hármat a vendégek nyertek meg, s csak a Siófok tudta otthon tartani a három pontot. A Vasas vereségével a 15. helyre csúszott vissza. Tavasszal először nyert a Diósgyőr.

A sereghajtó Zalaegerszeg a labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulója után is nyeretlen, mivel 1-1-es döntetlent játszott a Haladással. Az idegesen kezdő ZTE ellen gyorsan vezetést szerzett a Haladás és a szombathelyiek uralták a játékot az első félórában. Váratlanul egyenlített a hazai csapat, amely ezután lábra kapott, helyzetei is adódtak, de azok kimaradtak.

A második félidő elején, a kiállítások után a ZTE harcolt ki mezőnyfölényt, több lehetősége is volt, azonban ezeket nem sikerült gólra váltania, így továbbra is győzelem nélkül áll a bajnokságban.

A Diósgyőr egygólos győzelmet aratott a Pápa otthonában, s ezzel megszerezte idei első sikerét. Ziccerrel kezdte az első félidőt a hazai csapat, majd átvette az irányítást a Diósgyőr és egy büntető után vezetést szerzett. A második játékrészben is a vendégek akarata érvényesült, a Lombard "a semmiből" szépített, de az erejéből egyenlítésre már nem futotta.

A bennmaradásért küzdő Siófok kétgólos győzelmet aratott a vendég Paks felett. A Balaton-partiak történetük során először nyertek aktuális riválisuk ellen az élvonalban. A siófokiak gyakorlatilag az első kaput eltaláló lövésükkel vezetést szereztek, s az előnyüket megőrizték a szünetig. A második félidőben mindkét oldalon nagy rohanás kezdődött, melyből a hazaiak jöttek ki jobban, miután Csernyánszki hibáját kihasználva második góljukkal eldöntötték a három pont sorsát.

Az újonc Pécs hátrányról fordítva győzött Kecskeméten. A mérkőzés elején mindkét csapatnak több lehetősége volt, ezekből a hazaiak egyet, a vendégek kettőt használt ki. A félidő második felében visszaesett az iram, így a szünetig nem változott az eredmény. A folytatásban többet támadott a Kecskemét, de a Pécs jól védekezett, így három ponttal távozott a Széktói Stadionból.

A Győr 2-1-re győzött a Vasas vendégeként. Gyorsan vezetést szerezhetett volna a Győr, de az 5. percben megítélt büntetőt - amely már a negyedik volt tavasszal a Vasassal szemben - Babic fölé bombázta. A vendégek lendületét nem törte meg a kihagyott 11-es és Ahjupera gyönyörű fejesével előnybe kerültek. Az angyalföldieknek nem volt komoly helyzete az első 45 percben.

A fordulást követően valamivel aktívabb lett a hazai gárda és Takács büntetőjével egyenlített. Nem sokáig örülhetett azonban az angyalföldi publikum, ugyanis a csereként beállt Dudás néhány perccel pályára lépése után két piros-kék védőt is csúnyán átverve a hálóba lőtt. A hajrában a Győr magabiztosan őrizte az eredményt. PÁPA-DIÓSGYÕR 1-2 (0-1)
Pápa, 1800 néző. Jv.: Berger
PÁPA: Szűcs L. - Nagy S., Balogh B., Tóth G., Németh M. - Horváth L., Gyömbér - Lovrencsics, Arsic (Quintero, 74.), Szilágyi (Inutile, 68.) - Csermelyi (Benko, 58.)
DIÓSGYÕR: Rados - Vági, Nagy T., Gal, Gohér - Sekour - Gallardo (Dobos, 85.), Fernando, Luque - Tisza, Seydi (Arze, 54.)
Gólok: 0-1 Luque (27., 11-esből), 0-2 Tisza (76.), 1-2 Lovrencsics (87.)

SIÓFOK-PAKS 2-0 (1-0)
Siófok, 1000 néző. Jv.: Veizer
SIÓFOK: Rybansky - Mogyorósi, Nyári, Fehér, Fejes - Haraszti (Kanta, 85.), Kecskés (Horváth D., 92.), Egerszegi, Melczer - Sowunmi (Pál Sz., 69.) - Simon
PAKS: Csernyánszki - Heffler T., Éger, Gévay, Szabó J. - Sifter - Sipeki (Bartha, 46.), Kiss T., Szatmári (Vayer, 46.), Fiola - Hrepka (Csehi T., 65.)
Gólok: 1-0 Haraszti (29.), 2-0 Melczer (71.)