Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Döntetlennel teljesítette alapcélját a kézilabda-válogatott az Eb-n

Teljesítve a minimális szövetségi elvárást, a hetedik-nyolcadik helyen végzett a magyar férfi kézilabda-válogatott a szerbiai Európa-bajnokságon, miután a középdöntő utolsó újvidéki mérkőzésén 24-24-es döntetlent játszott a horvát csapattal. Császár Gábor 14 gólja is kevés volt a győzelemhez.

A magyaroknak győzniük kellett ahhoz, hogy az ötödik helyért játszhassanak, ugyanakkor a már biztos elődöntős horvátok számára nem volt tét.

Részben ezért, részben a szerb huligánok által kedd este, Újvidék határában elkövetett támadás miatt (eddig 37 személyt vettek őrizetbe) kevés horvát szurkoló érkezett a találkozóra, döntő részben magyar szimpatizánsok foglaltak helyet az arénában.

Fazekas az első percekben már annyit védett, mint kedden a szlovénok ellen összesen - be is gyűjtötte a drukkerek dicséretét -, és társai 3-0-s rohammal indítottak.

A gyorsan megszerzett előny nem forgott veszélyben, így negyedóra elteltével, 8-4-nél Slavko Goluza, a horvátok Veszprémben játékosként is megfordult kapitánya időt kért. Fel is javult a védekezésük, így kollégája a 27. percben, 12-11-nél kényszerült időkérésre. A szünetig maradt a minimális magyar vezetés.

A pihenő után a horvátok fordítottak, a hatékonyan játszó Császár a 35. percben lőtte a játékrész első magyar találatát. Duvnjak és Musa kiállítása alatt a magyar irányító változatlanul szórta a gólokat, és a csapatnak sikerült egyenlítenie.

Amikor Bicanic is kiült, Losert két büntetőt is kivédett, így kettős magyar emberelőnyben elmaradt a fordítás. Szinte hihetetlen, de 19 percen keresztül Császáron kívül más magyar játékos nem volt eredményes! Ezt az "uralmat" Krivokapics gólja törte meg, ez egyben a vezetést is jelentette (21-20).

Laluska kiállítását megúszta a csapat egy kapott góllal, és a hajrá döntetlen állásról indult. A végjátékban Ilyést is kiküldték, de még nem dőlt el a csata. Az utolsó percben Császár ellen jól védekeztek, és jöhettek a horvátok, ám a felső lécet találták el. Maradt öt másodperc, Mocsai időt kért, de egy szabálytalanság miatt lepergett az idő az órán, így maradt a döntetlen.

Középdöntő, 3. forduló:
II. csoport (Újvidék):
Magyarország-Horvátország 24-24 (13-12)

Újvidék, Spens Aréna, 6000 néző. Jv.: Din, Dinu (román)
Gól: Császár 14/4, Ilyés 3, Krivokapics 2, Harsányi 1, Putics 1, Vadkerti 1, Zubai 1, Mocsai 1, illetve Horvat 11/1, Buntic 5, Nincevic 3, Bicanic 2, Duvnjak 1, Kopljar 1, Vukovic 1


Spanyolország-Szlovénia 35-32 (15-15)
Franciaország-Izland 29-29 (12-15)
A végeredmény: 1. Spanyolország 9 pont, 2. Horvátország 7, 3. Szlovénia 4, 4. Magyarország 4, 5. Izland 3, 6. Franciaország 3
Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények döntöttek.

I. csoport (Belgrád):
Macedónia-Szerbia 22-19 (11-10)
Dánia-Svédország 31-24 (18-11)
Lengyelország-Németország 33-32 (18-17)
A végeredmény: 1. Szerbia 7 pont, 2. Dánia 6, 3. Macedónia 5, 4. Németország 5, 5. Lengyelország 5, 6. Svédország 2
Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmények döntöttek.

A pénteki játéknapon (Belgrád):
az 5. helyért:
Macedónia-Szlovénia 15:15 ó
elődöntő:
Spanyolország-Dánia 17:45 ó
Szerbia-Horvátország 20:15 ó

Címlapról ajánljuk
Kiss Róbert Richard a magyar idegenforgalomról: osztrák mintára kellene változtatni

Kiss Róbert Richard a magyar idegenforgalomról: osztrák mintára kellene változtatni

Bécset és Budapest más környékbeli konkurensét nagyobb számban keresik fel azok a gazdagabb turisták, akik kikapcsolódásuk során megvásárolnak olyan termékeket, amelyeket egy átlagos turista nem tud vagy nem akar kifizetni – mondta az InfoRádióban a turisztikai szakújságíró, aki szerint Budapestnek az osztrák főváros lehet a követendő példa. Guller Zoltán, a Magyar Turisztikai Ügynökség elnöke pedig arról számolt be, hogy hazánk tavaly duplaannyi vendéget fogadott, mint amennyien az országban élnek.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×