Infostart.hu
eur:
378.79
usd:
322.48
bux:
124752.06
2026. március 2. hétfő Lujza
Nyitókép: pexels

Váratlan lemondás a Pesti Magyar Színházban

Lemondott a Pesti Magyar Színház igazgatója. Zalán János pénteki rendkívüli társulati ülés után távozott

A döntést a Facebookon jelentették be. A levélben "megtisztelő felkérés" szókapcsolat is szerepel, azaz elfogadott egy ajánlatot.

A Zalán János aláírásával megjelent levélben az szerepel, hogy nem először találták meg új ajánlattal, azonban idáig mindig a színház mellett döntött, amit 2015 óta vezet.

A váltásra 2024. február 1-jével kerül majd sor. Részleteket későbbre ígért.

A Telex cikke szerint az 57 éves Zalán János egyetemi docens, Balázs Béla-díjas producer, színigazgató. Több, filmművészettel kapcsolatos cég ügyvezető igazgatója, tulajdonosa, közreműködője, média és kommunikáció témaköri egyetemi megbízott előadó. 2013 és 2015 decembere között Nemzeti Kulturális Alap Színház- és Táncművészeti Kollégiumának vezetője. 2018. augusztus 30-ától az újjáalakult Színházművészeti Bizottság elnöke. 2020. október 1-től 2022-ig a Színház- és Filmművészeti Egyetem megbízott oktatási rektorhelyettese volt.

Címlapról ajánljuk
Kis-Benedek József: lángba borulhat az egész Közel-Kelet az iráni háború miatt
aréna

Kis-Benedek József: lángba borulhat az egész Közel-Kelet az iráni háború miatt

Ha Irán túl hevesen támadja az amerikai erőket és az arab országokat a Közel-Keleten, az egész régió lángba borulhat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Kis-Benedek József biztonságpolitikai szakértő, aki szerint Irán az Öböl-menti országok elleni dróntámadásokkal és a Hormuzi-szoros lezárásával, a kőolajkereskedelem akadályozásával is feldühítette szomszédait.
inforadio
ARÉNA
2026.03.02. hétfő, 18:00
Hortay Olivér
közgazdász, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. Energia- és Klímapolitikai üzletág vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×