Infostart.hu
eur:
381.06
usd:
320.82
bux:
126663.78
2026. január 26. hétfő Paula, Vanda

Eddig ismeretlen Van Gogh-arcképre bukkantak

Egy Vincent van Goghot ábrázoló, eddig ismeretlen arcképre bukkant a Brémai Műcsarnok. Az Emile Bernardtól, a festő egyik barátjától származó tollrajzra egy 858 oldalas albumban találtak, amelyet a múzeum 1970-ben vásárolt.

"Ez egy nagyon sok anyagot tartalmazó, szinte átláthatatlan album" - mondta Dorothee Hansen igazgatóhelyettes szerdán.

Hansen a műgyűjteményt egy kiállítás kedvéért vizsgálta át behatóan, ekkor vette észre Bernard alkotását. A művész nem adott címet a portrénak, de a műcsarnok szerint Van Gogh-szakértők megerősítették, hogy a holland festő (1853-1890) arcképéről van szó.

A képeslap nagyságú rajz Hansen becslései szerint 1886-1887 telén készült. Van Goghot kopaszodó halántékkal és szakállal ábrázolja, hasonlóképp ahhoz, ahogy akkoriban önmagát lefestette és ahogy Toulouse-Lautrec is ábrázolta.

Hansen szerint a lelet igazi különlegesség, mert csak nagyon kevés, más művész által festett portré létezik Van Goghról.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump: egy idő után kivonhatjuk az ICE-t Minnesotából

Donald Trump: egy idő után kivonhatjuk az ICE-t Minnesotából

A Trump-kormányzat egy idő után kivonhatja a bevándorlási ügynököket Minnesota államból – közölte az elnök, azt követően, hogy az állam fővárosában pattanásig feszült a helyzet. Az ügynökök a hétvégén agyonlőttek egy második amerikai állampolgárt is, ami után tüntetők rohanták le a szállodájukat.

A héten elkezdik postázni a nemzeti petíciót

Elkészült a nemzeti petíció nyomtatványa és ezen a héten indul a postázás. Arra biztatok mindenkit, hogy üzenjünk Brüsszelnek, hogy nem fizetünk – mondta a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára hétfőn közzétett Facebook-videójában.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×