Infostart.hu
eur:
363.97
usd:
315.12
bux:
148624.18
2026. augusztus 10. hétfő Lőrinc
Az indiai Központi Ipari Biztonsági Erők (CISF) felvétele az Air India légitársaság Londonba tartó Boeing 787-8-as Dreamliner repülőgépéről, amely felszállás közben lezuhant a Gudzsarát állambeli Ahmadábádban 2025. június 12-én. A gép fedélzetén hivatalos indiai adatok szerint 232 utas és 12 fős személyzet tartózkodott.
Nyitókép: MTI/AP/CISF

Csaknem 300-ra emelkedett légikatasztrófa halálos áldozatainak száma, de vannak túlélők is

Több mint 290 halottja van a csütörtöki ahmedábádi légikatasztrófának a helyi rendőrség közlése szerint.

Az Air India anyavállalata, a Tata bejelentette, 10 millió indiai rúpiával segíti azokat a családokat, amelyek elvesztették családtagjukat a szerencsétlenségben, valamint a sérültek orvosi költségeit is magára vállalta, illetve bejelentette, hogy támogatást nyújt a katasztrófa következtében összeomlott orvostanhallgatói kollégium újjáépítéséhez is.

Az Air India azt közölte, a szerencsétlenül járt gép utasainak hozzátartozói helyszínre jutása érdekében Újdelhiből és Mumbaiból soron kívül két járatot indít.

Az Indiai Orvosi Szövetség azt közölte, a becsapódás következtében a kollégiumban egy ember meghalt, hetet még keresnek és 50 sérültről is tudni. A szervezet egyúttal véradásra szólította fel az embereket.

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter viszonválasza: „Ezek után mondják, hogy ez Facebook-kormányzás? Egészségükre, és jó étvágyat kívánok!”

Hosszasan ostorozta az előző kormány teljesítményét Paks- és költségvetésihiány-fronton a parlamentben Magyar Péter, amidőn napirend előtti felszólalására válaszoló ellenzéki képviselőknek riposztolt.
inforadio
ARÉNA
2026.08.10. hétfő, 18:00
Bíró Tibor
egyetemi tanár, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője, a Magyar Hidrológiai Társaság alelnöke
Irányt váltott a forint, gyűlnek a felhők

Irányt váltott a forint, gyűlnek a felhők

Óvatos kereskedéssel indul a hét a devizapiacokon, miután a gyenge amerikai munkaerőpiaci adatok a múlt héten kéthavi mélypontra lökték a dollárt, amely hétfő reggel már kissé korrigált. A befektetők most elsősorban a közel-keleti feszültségeket, az emelkedő olajárat és a héten érkező amerikai inflációs adatokat figyelik, miközben a piac már csak 44 százalékos esélyt áraz egy szeptemberi Fed-kamatemelésre az egy héttel korábbi 67 százalékkal szemben. A forint enyhe erősödéssel kezdte a napot, de délre elfogyott a lendület az iráni háborúról szóló eszkalációs aggodalmak miatt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×