Infostart.hu
eur:
379.45
usd:
323.43
bux:
124969.1
2026. március 2. hétfő Lujza
Meta AI chatbot logója
Nyitókép: Meta

Új szolgáltatást indít a Meta az EU-ban

A következő héten debütál az EU-ban a Meta mesterséges intelligencia (MI) chatbot szolgáltatása - jelentette be honlapján a Facebook anyavállalata.

A mesterséges intelligenciára épülő chatbot a közlemény szerint 41 európai országban, köztük az Európai Unióban válik elérhetővé a felhasználók számára, kezdetben hat európai nyelven.

A Meta AI ingyenesen lesz elérhető a már ismert üzenetküldő és közösségi alkalmazásokon belül, mint a Facebook, az Instagram, a WhatsApp és a Messenger.

A szolgáltatás egy új kék kör ikon révén lesz megnyitható és használható.

A Meta AI 2023-ban indult el az Egyesült Államokban. Az Európai Unióban a tavalyi indítás az illetékes ír adatvédelmi hatóság kifogásain bukott meg. A hatóság kifogásolta, hogy a mesterséges intelligencia "betanításához" a Facebookon és az Instagramon nyilvánosan elérhető posztokat használtak fel. A Meta akkor azzal érvelt, hogy az uniós posztok felhasználásával az MI jobban felkészülne az európai viszonyokra.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: látóhatárra került a 150 dolláros hordónkénti olajár

Szakértő: látóhatárra került a 150 dolláros hordónkénti olajár

Az Egyesült Államok és Izrael szombat hajnalban támadást indított Irán ellen. Teherán válaszul lezárta a Hormuzi-szorost, amelyen a világ kőolajforgalmának csaknem egyötöde halad át. Az InfoRádióban Hortay Olivér, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. Energia- és Klímapolitikai üzletágvezetője az olajár várható alakulásáról beszélt.

Nagy kihívás a Merz-kormánynak, ami most őrli a németeket

Kevesebb mint egy hét múlva kezdődik Németországban a konzervatívok és a szociáldemokraták alkotta kormánykoalíció stabilitását vagy a többség által inkább gyengülését jelző, sokat emlegetett „szuperválasztási” év. Idén öt tartományban tartanak helyi parlamenti választásokat. Felmérték, várható-e politikai földrengés, és ha igen, annak milyen következményei lehetnek.
inforadio
ARÉNA
2026.03.02. hétfő, 18:00
Hortay Olivér
közgazdász, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. Energia- és Klímapolitikai üzletág vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×