Infostart.hu
eur:
385.11
usd:
331.45
bux:
122006.96
2026. január 16. péntek Gusztáv
Jun Szuk Jol új dél-koreai elnök leteszi hivatali esküjét a szöuli parlamentben 2022. május 10-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Dzson Hon Kjun

Észak-Koreának üzent az új dél-koreai elnök

Beiktatták hivatalába kedden Dél-Korea új elnökét, a 61 éves Jun Szuk Jolt, aki ötéves megbízatásának kezdetén felszólította Észak-Koreát, hogy mondjon le nukleáris fegyvereiről.

Észak-Korea az elmúlt időszakban egyre harciasabb hangnemet ütött meg. Phenjan január óta rekordszámú, 15 rakétakísérletet hajtott végre, ebből kettőt a múlt héten. Szöul és Washington is azt gyanítja, hogy hamarosan újraindítja nukleáris kísérleteit is.

Jun Szuk Jol a szöuli parlamentben tette le hivatali esküjét. Ezt követően beiktatási beszédében arra szólította fel Észak-Koreát, hogy szabaduljon meg nukleáris arzenáljától, amely veszélyt jelent a globális biztonságra.

Hozzátette, amennyiben Phenjan "valóban elkötelezi magát a teljes atommentesítés folyamata mellett", kész lenne merész tervet előterjeszteni az észak-koreai gazdaság fellendítésére.

Az új államfő hangoztatta, hogy napjainkban több válság fenyeget, ezek sorában megemlítette a koronavírus-világjárványt, az ellátási láncok gondjait és a globális konfliktusokat, amelyek "komoly árnyékot vetnek a világra".

Címlapról ajánljuk
Bendarzsevszkij Anton: Kína nyomás alá tudta helyezni Oroszországot

Bendarzsevszkij Anton: Kína nyomás alá tudta helyezni Oroszországot

Külső tényezők növelik Ukrajna és Oroszország kompromisszumkötésre való hajlandóságát – mondta az InfoRádióban Bendarzsevszkij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója, a posztszovjet térség szakértője. Beszélt annak jelentőségéről is, hogy Kína leállította az orosz áram vásárlását.

A legtöbb helyen nem szabad a jégre menni a tavainkon, folyóinkon

Az életével játszik, aki sétálgat a Duna jegén. A hévégén is kitart a kemény fagy és sokan foglalkozhatnak azzal a gondolattal, hogy előveszik a korcsolyájukat és ellátogatnak valamelyik befagyott természetes vízhez, ehhez azonban előzetesen több dolgot tudni kell. Például a legnagyobb tavakon nem alakult ki ehhez elég vastag jég, máshol pedig néhány praktikát érdemes észben tartani.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×