Infostart.hu
eur:
379.88
usd:
319.94
bux:
130442.5
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Egészséges libák egy Gödöllő közeli libafarmon 2017. január 23-án. A madárinfluenza járvány gazdasági hatásainak enyhítésére Magyarország hivatalosan is kéri az Európai Bizottság válságtámogatását.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Új országban ütötte fel fejét az emberre áterjedni képes madárinfluenza

Afganisztánban is megjelent egy baromfitelepen az új, H5N8 típusú madárinfluenza, amely Oroszországban emberekre is átterjedt – adta hírül az Állategészségügyi Világszervezet (OIE).

A vírus mintegy nyolcszáz baromfival végzett a telepen, amely az Iránnal határos Herát tartományban van. A tenyészetben további 22 ezer baromfi volt, és levágták őket – jelentette az OIE afgán hatóságok közlésére hivatkozva.

Oroszországból a múlt héten szombaton érkezett a hír, hogy még decemberben átterjedt hét emberre az új madárinfluenza az ország déli részén, de elejét vették járványnak. Az orosz tisztifőorvos elmondása szerint a betegség klinikai lefolyása mind a hét fertőzött esetében gyors és könnyű volt, szervezetükben kimutatták az immunválaszt.

Címlapról ajánljuk
Beneš-dekrétumok ügye: döntött az Alkotmánybíróság, jön a folytatás

Beneš-dekrétumok ügye: döntött az Alkotmánybíróság, jön a folytatás

Szerdán döntött a Szlovák Alkotmánybíróság: nem függeszti fel a Büntető törvénykönyvnek azt a paragrafusát, amely a Beneš-dekrétumok nyilvános megkérdőjelezését hat hónap börtönnel bünteti. A kassai székhelyű taláros testület ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a jogszabály alkotmányosságát továbbra is vizsgálják, és a végső állásfoglalás még várat magára.

Marad az árrésstop

Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter bejelentéseket tett a kátyúhelyzetről, a rezsistopról, az árréskorlátról, a nemzeti petícióról és az ukrán fenyegetésről is, majd Vitályos Eszter kormányszóvivővel együtt újságírói kérdésekre is válaszoltak. A gödi Samsung-gyár ügyében Gulyás Gergely kérdésre válaszolva azt mondta, egy hatósági ügyből akar a sajtó politikai ügyet kreálni.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×